Pixel Heaven 2016 w Warszawie zapowiada niespodziankę

Twórca Sensible Soccer zaprezentuje nową produkcję.

Pixel Heaven 2016. Retro & Indie Gaming Fest ma mieć miejsce w Warszawie w dniach 3-5 czerwca.Jedną z atrakcji będzie obecność Jona Hare, założyciela Sensible Software. Brytyjczyk przyjedzie do Polski ze swoją nową grą – Sociable Soccer, którą sam określa jako duchowego spadkobiercę Sensible Soccer. Odwiedzający imprezę będą mieli okazję zagrać w tę futbolową produkcję, a nawet wziąć udział w turnieju, którego finał wszyscy będą mogli obejrzeć na scenie głównej imprezy.

Jon Jops Hare nie po raz pierwszy spotka się z polskim i fanami. Już w 2014 odwiedzający Pixel Heaven mogli spotkać tego zasłużonego twórcę, któremu przypisuje się niemal połowę amigowego Top-10 wszechczasów. Cannon Fodder udowodnił, że wojna może być zabawna, choć pole maków zamieniające się powoli w cmentarz poległych – jedno z najbardziej charakterystycznych wspomnień z tego tytułu – do dziś budzi niejednoznaczne emocje.


Sensible Soccer pokazał, że w piłce nożnej na komputerze liczy się nie realizm rozgrywki, a zabawa i możliwość wspólnej gry z przyjaciółmi.

Miłośnicy strategii do dziś pamiętają za to niesamowity wyścig zbrojeń w odzywającym się ludzkim głosem RTSie Mega Lo Mania. Pixel Heaven da graczom okazję spotkania człowieka, który zapewnił tysiącom graczy wiele niezapomnianych chwil.

Źródło: Materiał organizatora

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

0 Shares
Share
+1
Tweet