Piraty na PlayStation 4 to kwestia czasu? Hakerzy złamali zabezpieczenie

Znana grupa hakerów ukrywających się pod nazwą Lizard Squad, właśnie sforsowała zabezpieczenie PlayStation 4.

Jak podaje serwis Techworm.net, Lizard Squad dostało się do zabezpieczeń najnowszej konsoli Sony. Możliwe jest uruchamianie na niej pirackich kopii gier oraz granie przez sieć bez wykupionego abonamentu PlayStation Plus. Jeśli faktycznie to, co opisał serwis oraz Lizard Squad działa, Sony może ponieść ogromne straty.

Według Lizard Squad, udało im się złamać zabezpieczenie w najnowszym oprogramowaniu konsoli, dzięki czemu mogą oni wykorzystać system operacyjny do własnych potrzeb. Prawdopodobnie wykorzystali oni wcześniejszą lukę w zabezpieczeniu, którą znalazł inny haker Reckz0r.

Co ciekawe, za złamaniem zabezpieczenia konsoli stoją ci sami ludzie, którzy w ostatnie święta zaatakowali PlayStation Network oraz Xbox Live. Wtedy tłumaczyli się, że chcą zwrócić uwagę producentów na słabo zabezpieczone konsole oraz ich sieci. Wątpliwe jest jednak, aby w przypadku złamania zabezpieczeń w PlayStation 4, nie chcieli wykorzystać tego przeciwko Sony i udostępnić graczom swój sposób na odpalenie pirackich kopii gier oraz obejście PlayStation Plus.


Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

144 Shares
Share144
+1
Tweet