Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Pierwsze w historii Mistrzostwa FIA Gran Turismo zakończone

W ostatni weekend w Monako miało miejsce ogłoszenie zwycięzców pierwszych Mistrzostw Świata Gran Turismo certyfikowanych przez FIA (Fédération Internationale de l’Automobile).

W kategorii Nations Cup, zwycięstwo odniósł 20-letni Brazylijczyk Igor Fraga (IOF_RACING17), podczas gdy w Manufacturer Series najlepiej wypadł zespół Lexusa. Zwycięzcy zostaną nagrodzeni w taki sam sposób, jak prawdziwi mistrzowie sportów motorowych. Wręczenie nagród odbędzie się już w grudniu podczas oficjalnej Ceremonii FIA.

Igor Fraga rozpoczął swoją drogę do zwycięstwa w czerwcu tego roku, kiedy to zawodnicy z całego świata brali udział w podzielonej na 3 sezony fazie online z wyścigami odbywającymi się co tydzień. Mistrzostwa odbywały się w trzech regionach: Azji i Oceanii, Ameryki oraz Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA). Zawodnicy, którzy pod koniec trzeciego sezonu zdobyli największą liczbą punktów kwalifikowali się do finałów regionalnych, które miały miejsce w Tokio, Madrycie i Las Vegas. Zwycięstwo Fragi stanowiło zwieńczenie zaciętego finałowego wyścigu. Dramaturgii dodaje fakt, że aby zapewnić sobie miejsce w historii gry Gran Turismo, musiał on awansować na pozycje lidera z odległego, bo aż 10 miejsca.

W ramach odbywających się równocześnie Mistrzostw Manufacturer Series, trzech najlepszych zawodników z każdego regionu, reprezentujących 16 czołowych producentów samochodów, awansowało bezpośrednio do fazy finałowej. Walka była zaciekła, jednak ostatecznie w sobotnim wyścigu wytrzymałościowym ze zmianą kierowców zwyciężył zespół Lexusa w składzie Tyrell Meadows (GT_Academy2013), Vincent Rigaud (Oscaro_SkyPikmin) i Kanata Kawakami (Kawakana222), dając wspaniały popis zarówno światowej klasy umiejętności wyścigowych jak i doskonałej pracy zespołowej.

Ogromny sukces pierwszego światowego turnieju e-sportowego pod patronatem FIA dowodzi, że połączenie realistycznej symulacji fizyki pojazdów oraz wysokiej klasy umiejętności zawodników wpływa na zmianę sposobu postrzegania wirtualnych wyścigów, sprawiając że zaczynają być postrzegane jako punkt zwrotny w historii sportów motorowych również przez profesjonalistów.

Źródło: Sony

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%