Pierwsze spojrzenie na kolejną część słynnej serii

Zapraszamy na garść grafik koncepcyjnych z System Shock 3.

Starbreeze oraz OtherSide Entertainment przedstawili pierwsze arty z nadchodzącej kontynuacji System Shock, tytułu, którego pierwsza część powalała na kolana wykonaniem i fabułą. Tak było 23 lata temu, czy trzecia odsłona powtórzy sukces pierwowzoru?

Póki co, o System Shock 3 wiadomo naprawdę niewiele i choć Starbreeze zorganizowało specjalne wydarzenie poświęcone trójce, na którym pojawił się sam ojciec serii Warren Spector, sytuacja się nie zmieniła. Otrzymaliśmy jedynie potwierdzenie, że sztuczna inteligencja SHODAN pojawi się w nowej części i odegra kluczową rolę w fabule.

Dodatkowo Warren Spector odniósł się do tego, czy System Shock 3 za bardzo nie będzie przypominało wydanego ostatnio Prey. Według niego obie gry są do siebie w pewnym stopniu podobne i zawierają podobne rozwiązania, lecz ile podobieństw, tyle samo różnic. Zatem szykujmy się na odmienne doświadczenia.

Na koniec najważniejsze – grafiki koncepcyjne z System Shock 3. Po raz pierwszy możemy spojrzeć na wizję opuszczonej stacji kosmicznej, na której rozegra się akcja tytułu. Pamiętajcie jednak, że arty pochodzą z wczesnej fazy produkcji, zatem trochę może się jeszcze zmienić.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.