Ubisoft rzuca graczom ekstremalne wyzwanie. Nowy tryb dla najlepszych

Podejmiecie się zadania?

Patch 5 do Ghost Recon Wildlands wylądował niedawno na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One, wprowadzając m.in. tryb Tier 1, który do najprostszych nie należy. Deweloper zaznacza, że zaprojektowano go specjalnie, aby zapewnić graczom ekstremalne wrażenia z rozgrywki połączone ze zwiększonym i skalowalnym poziomem trudności.

Jeśli chcecie dowiedzieć się, na czym polega zabawa w Tier 1, oto zwiastun i opis trybu opublikowany na oficjalnej stronie Ghost Recon Wildlands:

Nowy tryb będzie można aktywować po osiągnięciu w grze 30. poziomu postaci. Po aktywowaniu tego trybu obok nazwy gracza będzie odtąd wyświetlany poziom Tier 1. Będzie on widoczny dla wszystkich w grze, a także na stronie profilowej danego gracza. Pojawi się też nowy pasek PD, reprezentujący punkty Tier 1. Podobnie jak w podstawowej grze, wykonywanie misji głównych i pobocznych oraz wyzwań solo w ramach wyzwań sezonowych pozwoli wam zdobywać punkty Tier 1 i, gdy pasek się zapełni, awansować na nowe poziomy.

Na początku wszyscy gracze automatycznie rozpoczynają rozgrywkę w tym trybie na 50. poziomie Tier 1. W miarę awansowania na wyższe poziomy, trudność gry będzie rosła – aż do osiągnięcia najwyższego miejsca: 1. poziomu Tier 1. W ramach wsparcia w tym nowym i wymagającym trybie będziecie w stanie zwiększać obrażenia zadawane przez waszą broń, od poziomu 1. do 30., używając opcji ulepszania broni w menu personalizacji. Zasoby można zdobywać w polu jako łupy lub gromadzić podczas gry w tryb partyzancki (Guerilla) w naszej darmowej aplikacji na urządzenia mobilne.

Wyzwania sezonowe również pozwolą graczom zdobywać zasoby i specjalne nagrody, takie jak bonusy do punktów trybu Tier 1. Wciąż możecie grać z przyjaciółmi w trybie Tier 1, jednak w trybie kooperacji gra będzie uśredniać poziom Tier 1 sparowanych graczy, w tym i tych, którzy nie mają aktywowanego trybu, aby zapewnić bardziej zrównoważony poziom trudności.

Twórcy gry zadbali także o to, by za postępy w grze pojawiły się nowe nagrody, odblokowywane co 5 poziomów Tier 1. Tryb Tier 1 pozwoli wam na przeżycie jeszcze intensywniejszych chwil – w pojedynkę lub z przyjaciółmi, całkowicie za darmo! Jeśli wyłączycie tryb Tier 1, możecie go w każdej chwili aktywować ponownie – wasze postępy nie znikną.

Patch 5 do Ghost Recon Wildlands – lista zmian:

INTERFEJS UŻYTKOWNIKA
– Przyczyna wykrycia będzie od teraz wyświetlana nad minimapą.

ROZGRYWKA
– Naprawiono błąd, w którym po użyciu własnego drona medycznego do samoleczenia gracz tracił dostęp do drona i lornetki.
– Naprawiono błąd, w którym ostrzeliwane z dużej odległości pojazdy otrzymywały bardzo niskie uszkodzenia.
– Naprawiono błąd, w którym składana kolba do erkaemu Stoner miała w opisie niewłaściwą lokalizację w ekwipunku.
– Naprawiono błąd, w którym pistolet Szept nie miał tłumika i w trakcie strzału alarmował NPC-ów.

AUDIO
– Obok zrujnowanej chatki słyszano dziwne odgłosy…
– Naprawiono błąd, w którym strzały z pistoletu M9 brzmiały tak samo, niezależnie czy broń miała tłumik, czy nie.

NARKOSZLAK
– Naprawiono błąd, w którym na mapie taktycznej brakowało ikonki towarzysza.

POLEGŁE DUCHY
– Naprawiono błąd, w którym gracz zostawał wykryty przez przeciwników podczas strzelania z kuszy.

PC
– Naprawiono błąd, w którym przy pewnych warunkach pogodowych w dodatku „Poległe duchy” obraz był prześwietlony po aktywowaniu opcji ulepszonych promieni słonecznych (Godrays).
– Naprawiono błąd, w którym po wybraniu ustawień myszy dla leworęcznych na mapie taktycznej wyświetlała się opcja szybkiej podróży za pomocą PPM zamiast LPM.
– Naprawiono błąd, w wyniku którego kontroler Xbox One tracił połączenie po odłączeniu go, kiedy gra była zminimalizowana.
– Naprawiono błąd, w którym kliknięcie przyciskiem myszy nie było wyświetlane na panelu umiejętności w kole poleceń.
– Naprawiono błąd, w którym wiadomość związana z systemem Easy Anti Cheat pojawiała się przy każdorazowym starcie gry, jeśli kontrola konta użytkownika pozostawała włączona w systemie Windows.
– Naprawiono błąd, w którym szybkie zamknięcie narzędzia NVIDIA Ansel tuż po jego otwarciu powodowało, iż gra działała z prędkością 1 klatki na sekundę.

Źródło: ghost-recon.ubisoft.com, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.