Padł rekord świata w „Najdłuższym maratonie wideo w grze wyścigowej”

Padł rekord świata w „Najdłuższym maratonie wideo w grze wyścigowej”
Newsy XOne

Pięcioro graczy ukończyło na zmianę dwudniowe zmagania za kierownicą wirtualnego Forda GT w grze Forza Motorsport 6.

Cara Scott (25 l.) z Wielkiej Brytanii, Hélène Cressot z Francji, Johannes Knapp (30 l.) z Niemiec, Andrea Lorenzo Facchinetti (42 l.) z Włoch i Jesús Sicilia Sánchez (23 l.) z Hiszpanii podjęli wyzwanie na wirtualnym torze Le Sarthe wykorzystywanym w wyścigu 24h Le Mans, w którym w tym roku zwyciężył prawdziwy Ford GT.

Gracze pobili dotychczasowy rekord wynoszący 48 godzin i 1 minutę, prowadząc samochód przez 48 godzin, 29 minut i 21 sekund i pokonując w tym czasie 41 004 wirtualne kilometry, co dało 3015 okrążeń. W przerwach między zmianami, śmiałkowie regenerowali siły udając się na drzemki, jedząc słodycze lub pijąc napoje orzeźwiające.

Tytuł ŚWIATOWY REKORD GUINNESSA oficjalnie przyznano na stoisku firmy Microsoft podczas największych w Europie targów gier Gamescom, odbywających się w Kolonii w Niemczech.

Gracze wykonali kawał doskonałej roboty. Podobnie, jak w przypadku prawdziwego wyścigu w Le Mans, wyczyn ten wymagał dużej koncentracji, przywiązywania uwagi do szczegółów i – co najważniejsze – wytrzymałości, ponieważ śmiałkowie musieli wytrzymać na torze dwa razy dłużej, niż my – powiedział Stefan Mücke, kierowca zespołu Ford Chip Ganassi Racing rywalizującego w serii FIA WEC w Fordzie GT, który dał sygnał do startu w wirtualnym wyścigu.

thumb (4)

W porównaniu z 136 okrążeniami przejechanymi przez Stefana w Le Mans – co zajęło w rzeczywistości 9 godzin, 5 minut i 40 sekund – każdy z pięciorga graczy pokonał średnio 603 wirtualne okrążenia w czasie łącznie 48 godzin, 29 minut i 21 sekund. Próba bicia rekordu w grze Forza Motorsport 6 na konsoli Xbox One odbyła się w europejskiej siedzibie głównej Forda w Kolonii.

Dystans 41 004 kilometrów pokonany przez graczy odpowiada jednej wycieczce dookoła świata. Aby nie zasnąć przez dwie noce z rzędu, śmiałkowie wypili 32 napoje energetyczne, 146 butelek wody i 47 butelek napojów orzeźwiających, oraz zjedli 3 kilogramy słodyczy.

thumb (5)

Dla mnie to niewyobrażalne, że ktoś nie chce przespać nocy z powodu wyścigu samochodowego, czy potrafi na przykład oglądać telewizję przez cztery dni z rzędu – powiedziała Lena Kuhlmann, oficjalny arbiter ŚWIATOWEGO REKORDU GUINNESSA. – Dwa dni spędzone za kierownicą wirtualnego auta to ponadludzki wysiłek. Wytrzymałość tych graczy jest niesamowita. Cały czas byli oni skoncentrowani, a po pobiciu rekordu mieli jeszcze siłę świętować. Dobrze, że obok stał prawdziwy Ford GT, bo inaczej gracze zostaliby całkowicie wchłonięci przez wirtualny świat.

Źródło: Ford/Microsoft

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie