Pacific Drive to niezwykle klimatyczny survival science-fiction z samochodem w roli głównej

Pacific Drive to niezwykle klimatyczny survival z samochodem
Newsy PC PS5

Trochę horror, trochę survival, mocno gra samochodowa, ale bez wyścigów – tak opisać można Pacific Drive. Zwiastunowi nie można odmówić klimatu.

Przed paroma laty zapowiedziano intrygujący projekt zwany Beware. Jest to ciekawe podejście do gatunku survival horrorów, w którym wcielamy się w kierowcę samochodu, który stara się uciec od prześladujących go maszyn i „drogi grozy”. Szkoda tylko, że tytuł od paru miesięcy nie dostał żadnych aktualizacji i wciąż znajduje się w formie wczesnego dostępu. Na pocieszenie możemy jednak dostać coś, co intryguje klimatem jeszcze bardziej – Pacific Drive.

Pacific Drive, czyli survivalowy quasi-horror o człowieku i jego maszynie

Na ostatnim State of Play dostaliśmy nowy zwiastun God of War Ragnarok, pokaz Tekkena 8 i parę innych zapowiedzi. Wśród nich prawdziwie oryginalną produkcją wydaje się właśnie Pacific Drive. Jest to tytuł od studia Ironwood Studios, który powstaje z myślą o PS5 i PC. Twórcy określają grę jako „road-lite”, co daje nam niezły pogląd na samą koncepcję.

W grze trafimy na Wybrzeże Północno-Zachodnie w USA, a konkretniej – do strefy wykluczenia. Sama otoczka powinna brzmieć odpowiednio klimatycznie i łączyć ze sobą klimat z powieści Stephena Kinga czy pozorną sielankę z Life is Strange. Tutaj jednak wszystko opiera się na samochodzie. Wiecie – okazuje się, że strefa wykluczenia pełna jest wszelkiego rodzaju anomalii i dziwnych stworzeń, będących w zasadzie kryptydami. Naszym zadaniem będzie zbadanie tego fenomenu.

Od momentu założenia w 2019 roku Ironwood Studios ciężko pracuje nad Pacific Drive i jesteśmy niezwykle dumni, że możemy współpracować z PlayStation, aby wprowadzić grę w życie. Nasz zespół uwielbia wypełniać surrealistyczny setting warstwowymi systemami, które pozwalają graczom na własne, niespodziewane i wyjątkowe doświadczenia. Zawsze marzymy o miejskich legendach i lasach północno-zachodniego Pacyfiku – dwóch rzeczach, których Olimpijska Strefa Wykluczenia jest absolutnie pełna. Nie szkodzi też, że wszyscy jesteśmy wielkimi fanami starych, dobrych wycieczek.

– czytamy w zapowiedzi gry na blogu PlayStation

Produkcja opiera się więc na dbaniu o nasz pojazd, który stanowi gwarancję przetrwania. Musimy zdobywać wyposażenie, materiały i podstawowe produkty, aby przeżyć. Jednocześnie trzeba będzie wypełniać różne misje i odkrywać kolejne rejony urokliwej krainy. W międzyczasie skupimy się na rozbudowywaniu pojazdu, dokupowaniu nowych elementów czy przygotowywaniu się do kolejnych ekspedycji. Brzmi ciekawie, prawda? Niestety, na ten moment nie znamy dokładnej daty premiery. Tytuł ma jednak ukazać się w 2023 roku.

Advertisement
Udostępnij: