Overwatch z nową bohaterką. Zobaczcie, co potrafi Brigitte

Fani Overwatch doczekali się kolejnej postaci w swojej ulubionej strzelaninie. Brigitte Lindholm wskoczyła na serwery testowe i jeśli chcecie zobaczyć, co potrafi, zapraszamy na przegląd zdolności dziewczyny.

Blizzard pracuje obecnie nad nową aktualizacją Overwatch, której głównym daniem będzie Brigitte Lindholm – inżynier o niezrównanych zdolnościach w budowie pancerzy oraz dzielna wojowniczka, która walczy na pierwszej linii frontu w obronie sojuszników.

Nowy bohater w Overwatch: Brigitte

Brigitte Lindholm to inżynier o niezrównanych zdolnościach w budowie pancerzy oraz dzielna wojowniczka, która walczy na pierwszej linii frontu w obronie sojuszników.

Zdolności inżynieryjne oraz zbroja Brigitte czynią z niej doskonałą postać wsparcia, która potrafi zabezpieczać teren w trakcie walk i zapewniać leczenie oraz pancerz swoim sojusznikom. Głównym uzbrojeniem naszej bohaterki jest ciężki Rakietowy Korbacz, którym wykonuje zamaszyste ciosy trafiające wielu przeciwników. Trzaśnięcie umożliwia Brigitte wyrzucenie korbacza przed siebie, trafianie oddalonych wrogów i odrzucanie ich. Z każdym ciosem pasywna zdolność Brigitte o nazwie Wsparcie zapewnia pobliskim sojusznikom leczenie z upływem czasu.

Zdolność Tarcza Osłonowa powoduje, że Brigitte aktywuje przed sobą barierę energetyczną, która absorbuje ograniczoną ilość obrażeń i chroni znajdujących się za nią sojuszników. Kiedy ta osłona jest aktywna, młoda Lindholm może wykonać Rąbnięcie Tarczą, aby rzucić się do przodu i ogłuszyć pierwszego wroga na swojej drodze. Umiejętności inżynieryjne pozwalają Brigitte tworzyć Pakiety Regeneracyjne, które natychmiast leczą rany sojuszników lub zapewniają im pancerz, jeśli mieli już maksimum zdrowia. Kiedy Brigitte dysponuje pełną energią, może aktywować swoją superzdolność Natchnienie – jednoczące pobliskich sojuszników wezwanie do broni, które zapewnia im pancerz i zwiększa szybkość ruchu Brigitte, aby mogła poprowadzić drużynę do walki.

Brigitte – siódmy bohater wsparcia w Overwatch

Jak zaznacza deweloper, rozgrywka tą postacią skupia się na obronie sojuszników i zapewnianiu im leczenia oraz pancerza. Nasza bohaterka doskonale radzi sobie z leczeniem kilku sojuszników jednocześnie dzięki zdolności Wsparcie i może rozbijać linie wroga Rakietowym Korbaczem. Trzaśnięcie pozwala rozbijać formacje wroga lub odpychać zabójców atakujących członków drużyny. Pakiet Regeneracyjny może być stosowany jako źródło natychmiastowego leczenia lub środek zapobiegawczy przed nadchodzącymi obrażeniami. Tarcza Osłonowa jest najskuteczniejsza jako osobista osłona, która absorbuje obrażenia, dzięki czemu Brigitte może wycofać się na bezpieczne pozycje lub bezpiecznie wkroczyć w środek walki. Rąbnięcie Tarczą pozwala ogłuszać wrogów, którzy za bardzo się zbliżą lub unieruchamiać ważne cele. Rąbnięcie zapewnia dużą mobilność i pozwala wkraczać w środek walk lub uciekać z zasięgu ataku przeciwnika. Natchnienie może zostać użyte do zapewnienia przewagi podczas ataku na wroga lub bezpiecznego wycofania się z walki. Pancerz zapewniany przez superzdolność Brigitte działa bez przerwy, dopóki nie zniszczą go obrażenia.

Aktualizacja Overwatch to również poprawki błędów

Interfejs

  • Naprawiono błąd, który uniemożliwiał przyciskowi „Przywróć domyślne” na zresetowanie wszystkich ustawień w zakładce opcji społecznościowych.
  • Naprawiono błąd, który powodował, że gracze w sposób losowy usuwali znaki w polu tekstowym „Zapisz najciekawszy moment”, jeżeli przytrzymali przycisk usuwania, kiedy mieli ustawione poniżej 60 klatek animacji na sekundę.

Źródło: Blizzard, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.