Ostre słowa znanego reżysera w stronę Konami

Guillermo Del Toro
Newsy

Guillermo Del Toro nie przebiera w słowach.

Guillermo Del Toro nie jest jednym z tych gości, który kryje się ze swoją opinią na dany temat. Niedawno publicznie wyraz swojej dezaprobaty Del Toro skierował w stronę Konami. Dokładnie chodzi o kwestię skasowania najnowszej produkcji z serii Silent Hill, którą jeszcze rok temu zarządzał Hideo Kojima.

25 grudnia Guillermo Del Toro przekazał za pośrednictwem Twittera ważną świąteczną wiadomość. Oprócz Wesołych Świąt dopisał jeszcze F#### Konami. Zdaje się, że nie musimy tych słów nikomu tłumaczyć.

Jak zapewne pamiętacie w trakcie Gamescom 2014 Konami przedstawiło demo P.T. Na końcu dema pokazany był napis, że jest to zapowiedź produkcji, którą wspólnie tworzą Hideo Kojima oraz właśnie Guillermo Del Toro w partnerstwie z Normanem Reedusem. Niestety krótko po tym pokazie Kojima wszedł w konflikt z Konami. Poszło o premie związane ze sprzedażą Metal Gear Solid V: The Phantom Pain. Konami pozbyło się Kojimy i skasowało wszystkie niedokończone projekty, w tym właśnie nowe Silent Hill. To właśnie dlatego Guillermo Del Toro jest wściekły na Konami i daje swoim negatywnym emocjom publiczny upust.

Dla przypomnienia dodamy, że Hideo Kojima pracuje teraz nad własnym projektem o nazwie Death Stranding. Gra zbudza spore zainteresowanie między innymi przez nietypową stylistykę.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie