Olivia Newton-John nie żyje. Gwiazda Grease zmarła w wieku 73 lat

Olivia Newton-John nie żyje. Gwiazda Grease zmarła 8 sierpnia
Baza filmów Baza postaci Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Nie żyje Olivia Newton-John, brytyjsko-australijska wokalistka i aktorka znana najbardziej z kultowegu musicalu Grease.

O śmierci aktorki poinformował za pośrednictwem mediów społecznościowych jej mąż John Easterling. Nie podano przyczyny zgonu, lecz wiadomo, że Newton-John od lat zmagała się z rakiem piersi. Ostatni, trzeci już nawrót choroby rozpoczął się w 2017 roku.

Olivia Newton-John urodziła się 26 września 1948 w Cambridge w Wielkiej Brytanii. W wieku 6 lat wraz z rodzicami wyemigrowała do Australii, gdzie już w nastoletnich latach zaczęła myśleć o karierze wokalnej. Tę umożliwiło jej wygranie telewizyjnego show dla nowych gwiazd muzyki – od tamtej pory drzwi do showbiznesu stały już przed nią otworem. Kolejne płyty odnosiły sukcesy, a jej piosenki w latach 70. śpiewały całe Stany Zjednoczone, do których ostatecznie zdecydowała się przeprowadzić.

Przełomem w karierze Newton-John okazała się filmowa adaptacja uwielbianego broadwayowskiego musicalu Grease. Producent Allan Carr zaoferował wokalistce rolę bez castingu, po spotkaniu jej na prywatnym przyjęciu. Choć sama Newton-John wahała się, czy ją przyjąć – w momencie kręcenia miała 28 lat i uważała, że jest za stara, by grać licealistkę – ostatecznie to właśnie Grease sprawiło, że jej nazwisko stało się rozpoznawalne na całym świecie. Rola Sandy przyniosła jej też nominację do Złotego Globu, choć statuetki nie wygrała – zwyciężyły wówczas ex aequo Ellen Burstyn oraz Maggie Smith.

Choć fani kojarzą Olivię Newton-John głównie jako aktorkę z Grease, wsławiła się również swoją działalnością charytatywną m.in. na rzecz środowiska oraz prewencji raka piersi, na którego sama cierpiała od ponad 30 lat. Była również Damą Orderu Imperium Brytyjskiego przyznanego w ramach uznania jej wkładu dla brytyjskiej kultury.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia