Official PlayStation Magazine okładka z 2015 roku

Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Po 15 latach znika jeden z największych magazynów o grach

Wydawca Official PlayStation Magazine UK właśnie zakończył produkcję znanego magazynu. Tym samym kończy się era oficjalnych magazynów o grach.

Future Publishing podało, że OPM (Official PlayStation Magazine UK) już nie będzie się ukazywać. To oficjalna informacja, która została przekazana prenumeratorom. Wydawca magazynu podał również, że prawdopodobnie magazyn pozostanie na rynku, ale pod nazwą Play. To może sugerować, że Future jak i Sony, nie dogadały się w kwestii praw do licencji i nazwy magazynu. Sam wydawca nie podaje dokładnie powodu, dlaczego Official PlayStation Magazine UK znika z rynku. Nie jest też jasne, czy po ewentualnej zmianie nazwy, formuła i tematyka miesięcznika zostanie niezmieniona.

Jeśli faktycznie magazyn wróci pod nową nazwą, jest też spora szansa że dotychczasowy zespół redakcyjny, utrzyma swoje zatrudnienie. To z pewnością dobra informacja dla zdolnej ekipy.

Pierwszy numer OPM ukazał się tak naprawdę w listopadzie 1995 roku, czyli w momencie premiery pierwszego PlayStation. Później jednak magazyn wycofano w 2004 roku. Powrócił do sprzedaży po dwóch latach, czyli w 2006 roku. Czy jest szansa, że po raz trzeci się odrodzi? Być może, ale wiele wskazuje na to, że pod inną nazwą.

Jeśli chodzi o tego rodzaju oficjalne magazyny o grach, to własnie kończy się pewna epoka. Official PlayStation Magazine UK był bowiem ostatnim tego rodzaju miesięcznikiem. Official Nintendo Magazine zamknięto w 2012 roku, a Official Xbox Magazine w 2020 roku. Wszystkie były tworzone przez Future Publishing. Wydawca ten jest również właścicielem takim portali oraz magazynów jak GamesRadar, PC Gamer, Retro Gamer czy EDGE.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%