Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Nowy Uncharted? Sony szuka ludzi do „następnego rozdziału filmowej opowieści”

Wszyscy fani Uncharted z niecierpliwością czekają na powrót serii. Tymczasem PlayStation Visual Arts Services Group publikuje kilka ciekawych ogłoszeń o pracę.

Oferty pracy dotyczą tworzenia nowego zespołu programistów i jak donosi serwis Gamingbolt, całość sugeruje niezapowiedzianą jeszcze trzecioosobową grę akcji AAA, opisaną w ogłoszeniach jako następny rozdział kinowej opowieści.

Zespół programistów ma współpracować z Visual Arts Service Group (VASG), studiem specjalizującym się w animacji i motion capture, które wcześniej pracowało m.in. przy Uncharted, The Last of Us, God of War, a teraz również udziela się w Death Stranding.

Nieujawniony projekt jest rozwijany we współpracy z dużym studiem Sony, choć póki co nie wiadomo, o jakiego dewelopera konkretnie chodzi.

Nacisk na filmowe opowieści, o których wspomniano w kilku ofertach pracy, może sugerować coś takiego jak nową osłonę Uncharted, lecz z drugiej strony może to być całkowicie inna gra lub nawet nowa marka.

Oferty pracy nie wspominają nic o platformie, na którą powstanie gra, lecz najpewniej, że chodzi już o PlayStation 5.

Jeśli rzeczywiście chodzi o Uncharted, to prawdopodobnie bez Nathana Drake’a, którego opowieść została domknięta w Uncharted 4. Deweloperzy wspominali jednak, że uniwersum nie umrze i jest w nim miejsce na opowieści z innymi bohaterami. Przykładem było Zaginione Dziedzictwo, które choć bez naszego ulubionego Nathana, świetnie się przyjęło wśród fanów serii.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%