Nowy GRID na pierwszym gameplay’u

Wczoraj studio Codemasters zapowiedziało nową odsłonę wyścigowej serii GRID. Dzisiaj możemy natomiast zerknąć, jak tytuł prezentuje się w akcji.

Kilkanaście godzin temu mistrzowie kodu zaskoczyli nas prezentacją GRID, lecz jedyne, na co mogliśmy wówczas spojrzeć, to zwiastun bez okrucha rozgrywki. Na szczęście długo nie musieliśmy czekać na soczysty gameplay, który wrzuciła do sieci redakcja serwisu IGN.

Premiera GRID została zaplanowana na 13 września 2019 roku. Pościgamy się na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One, siadając za kierownicą ponad 70 samochodów, w tym 911 RSR, Ferrari 488 GTE, Ford GT40 czy Pontiac Firebird Modified

Wyścigi odbędą się na czterech kontynentach. Pojawimy się m.in. w Chinach (Szanghaj), Malezji (Sepang), Japonii (Okutama), Wielkiej Brytanii (Silverstone), Hiszpanii (Barcelona), Stanach Zjednoczonych (San Francisco i Indianapolis), Kubie (Hawana) oraz Australii (Sydney).

GRID ma się odznaczać realistycznym systemem obrażeń, który wpłynie nie tylko na wygląd, lecz również na wydajność prowadzonych pojazdów. Wyścigi wyposażono także w system „nemezis”, dzięki któremu kierowcy AI będą próbowali zemścić się na graczach np. za to, że puknęliśmy ich niby przypadkiem na zakręcie i wypadli z trasy. Do tego zobaczymy mechanikę nagradzającą umiejętną jazdę – jeśli będziemy dobrzy, otrzymamy specjalne punkty, a za nie rozwiniemy nasze konto kierowcy.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: