Dagmara Kottke

Z wykształcenia dziennikarz, z zamiłowania jeszcze bardziej. Fanka słabej literatury i maskotek ze zniesmaczonym wyrazem twarzy.

0 komentarzy

Nowe polskie studio zapowiada debiutancką grę. Project Oxygen trafi na PC i next-geny

Nowe wrocławskie studio Far From Home ogłasza prace nad swoją pierwszą produkcją. Survival Project Oxygen ma trafić na pecety, PS5 i Xboksa Series X.

Akcja tytułu ma toczyć się w przyszłości. Świat zniszczyła katastrofa ekologiczna; jedynym sposobem na przetrwanie jest schronienie się w olbrzymim sterowcu i eksplorowanie ziemi w poszukiwaniu niezbędnych środków.

Globalna katastrofa ekologiczna spowodowała pokrycie całej powierzchni Ziemi grubą warstwą trującego pyłu. Ludzie ratowali się ucieczką ku niebu, próbując przeżyć na górnych piętrach wieżowców oraz naprędce budując prowizoryczne konstrukcje. Niestety, wszystko skończyło się klęską i ostateczną zagładą (…) – czytamy w opisie tytułu.

Zaawansowana technologicznie i zarazem możliwa do rozbudowy maszyna jest bezpieczną przystanią w przerwach eksploracji pełnego niebezpieczeństw świata zewnętrznego. Pozwala graczowi na podróżowanie między ruinami dawnych miast, zapewnia odpoczynek i regenerację, umożliwia przechowywanie i crafting przedmiotów oraz prowadzenie badań nad naturą świata.

Wydarzenia będziemy obserwować z perspektywy pierwszej osoby; tytuł ma bazować na jednej z wersji Unreal Engine.

Nie jest jeszcze znana dokładna data debiutu Project Oxygen; twórcy planują udostępnić grę we wczesnym dostępie w 2021.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się