Nowe pady do PS4 – poznajcie Razer Raiju oraz Nacon Revolution

Nowe pady do PS4 – poznajcie Razer Raiju oraz Nacon Revolution
Newsy Polecamy PS4 Technologie

Sony podaje szczegóły i pokazuje zdjęcia kontrolerów.

Sony nawiązało współpracę z firmami Razer oraz Nacon, czego owocem są dwa nowe pady do PS4, które będą dedykowane profesjonalnym graczom. Specjalne wersje kontrolera DualShock 4 powinny trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku, w okresie świątecznym. Póki co, dokładna data premiery oraz ceny pozostają tajemnicą. Sony podkreśla, że pady będą działały z każdym modelem PlayStation 4.

Przyjrzyjmy się nowym padom, zaczynając od modelu Razer Raiju. Jak podkreśla Sony, otrzymamy turniejowy kontroler, który powinien spodobać się przede wszystkim fanom e-sportu. Urządzenie posiada dwa dodatkowe bumpery oraz dwa odczepiane przednie triggery. Co ciekawe, będziemy mogli ustawić krótszy skok dla poszczególnych przycisków. Na froncie kontrolera znajdziemy też dodatkowy panel umożliwiający szybki dostęp do funkcji multimedialnych PS4.

Razer Raiju zaoferuje również dwa profile ustawień, pomiędzy którymi będziemy mogli przechodzić oraz naturalnie je modyfikować. Pad posiada wejście słuchawkowe 3.5 mm, które pozwoli na regulację głośności w zestawie słuchawkowym. Mamy też wymienne gumowe nasadki na analogi, które maja nam zapewnić lepszą przyczepność podczas długich i intensywnych rozgrywek oraz mierzący sobie opleciony przewód o długości 3 m zakończony wtyczką USB. Kabel jest zdejmowany w celu łatwego przechowywania.

Drugim zaprezentowanym padem jest natomiast Nacon Revolution. To profesjonalny kontroler, również przygotowany z myślą o turniejach e-sportowych. Sony zaznacza, że drążki analogowe urządzenia posiadają zwiększony kąt wychylenia – do 46 stopni. Czułość analogów będziemy mogli dodatkowo zwiększyć, korzystając z dedykowanego oprogramowania.

Pad posiada cztery dodatkowe przyciski szybkiego dostępu. Przypiszemy pod nie konkretne makra. Nacon Revolution to również ośmiokierunkowy d-pad czy cztery konfigurowalne profile, które będziemy modyfikować korzystając z dodatkowego oprogramowania na PC. Zmienimy w ten sposób obłożenie przycisków (mapowanie), ustawimy wspomnianą czułość drążków oraz przypiszemy makra.

Nacon Revolution pozwoli ponadto na dostosowanie wagi do preferencji gracza dzięki sześciu ciężarkom, które znajdziemy w komplecie z padem. Urządzenie będzie kompatybilne z każdym modelem PS4 i podłączymy je do konsoli za pomocą 3-metrowego przewodu. Kabel – podobnie jak w Razer Raiju – również będzie odczepiany.

Razer Raiju i Nacon Revolution – zdjęcia

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie