Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Nowe Call of Duty na konsolach kolejnej generacji

PlayStation 5 oraz nowy Xbox nie mogłyby pozostać bez Call of Duty. Czyżby kolejna generacja konsol miała zagościć już w 2019 roku?

Infinity Ward opublikowało interesujące ogłoszenie o pracę, w którym poszukuje osobę na stanowisko Narrative Scripter. Nowy pracownik miałby odpowiadać za nowy, ekscytujący i niezapowiedziany jeszcze tytuł na „następną generację konsol”. Mowa też o grze FPS, więc zapewne będzie chodzić o kolejną odsłonę Call of Duty.

W ostatnich latach każdy z głównych producentów Call of Duty miał około 3 lat na stworzenie nowej odsłony. 2017 mieliśmy Call of Duty: WW II od Sledgehammer Games. W 2018 roku w październiku czeka nas premiera Call of Duty: Black Ops 4 od Treyarch. Więc w 2019 roku powinniśmy zobaczyć nowe Call of Duty autorstwa Infinity Ward, zwłaszcza, że ich najnowsza gra z tej serii została wydana w 2016 roku.

Co za tym idzie, skoro zespół poszukuje osoby do nowego Call of Duty, możliwe jest, że również w 2019 zobaczymy kolejną generację konsol. Niestety Microsoft jak i Sony oficjalnie nie zapowiedziały nowego Xboxa czy PlayStation 5. Są to więc póki co spekulacje.

Najbardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że Infinity Ward pracuje nad nowym Call of Duty na kolejną generację konsol, ale być może będzie to specjalna wersja na nowe sprzęty, która mogłaby ukazać się w 2020 roku, czyli w roku ich premiery. Wątpliwe jest bowiem, jakoby nowy Xbox lub PlayStation 5 pojawiły się w 2019 roku, skoro nie zostały jeszcze zapowiedziane. Ogłoszenia spodziewamy się w 2019 roku, a zatem jak pokazuje historia, byłyby one dostępne w sprzedaży rok później, czyli w 2020.

Co powiecie na taki scenariusz? Dajcie koniecznie znać w komentarzach pod tekstem.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 59 reviews)
Excellent44%
Very good3%
Average2%
Poor2%
Terrible49%