Nowa gra Metro w 2017 roku? Deep Silver wydaje oświadczenie

Nowa gra Metro w 2017 roku? Deep Silver wydaje oświadczenie
Newsy PC Polecamy! PS4 XOne

Wydawca gier z serii Metro odnosi się do wczorajszych informacji.

Fani postapokaliptycznej serii z pewnością czekają na nową grę rozgrywającą się w uniwersum, które wykreował rosyjski pisarz Dmitry Glukhovsky. Doniesienia sprzed kilkunastu godzin wskazywały, że następna gra Metro jest już naprawdę blisko i zagramy w nią już w przyszłym roku. Wynikało tak z zapewnienia, które opublikowano na oficjalnej stronie promującej książkę Metro 2035.

Owa informacja została podchwycona przez wiele branżowych portali, zatem dotarła i do wydawcy serii Metro, czyli firmy Deep Silver. Ta postanowiła skomentować sprawę, publikując specjalne oświadczenie w serwisie Facebook.

Niestety, z Metro w 2017 roku nic nie wyjdzie…

Oto oświadczenie wydawcy: Jako wyłączny posiadacz prawa do marki gier wideo rozgrywających się w uniwersum Metro 2033, Deep Silver ma ambitne plany związane z jej rozwojem. Lecz wbrew oczekiwaniom naszych fanów – wydanie następnej gry z serii Metro w 2017 roku nie mieści się w tych planach. Kiedy będziemy mieli więcej wiadomości, którymi możemy się podzielić, na pewno to zrobimy. Dziękujemy za cierpliwość.

Jak zatem widać, seria Metro jeszcze powróci, lecz na pewno nie w przyszłym roku.

Twórcy Metro o planach na przyszłość

Już w 2014 roku, w wywiadzie jakiego udzielił dla ukraińskiego serwisu informacyjnego szef studia 4A Games Andrey Prokhorov, mogliśmy znaleźć kilka interesujących rzeczy na temat przyszłych gier dewelopera. Między innymi to, że 4A Games pracuje nad kolejna częścią gry Metro, a przynajmniej produkcją osadzoną w popularnym uniwersum. Co ważne, Prokhorov podkreśla, że gra ta ma być całkiem inna od dwóch poprzednich produkcji z serii Metro. Za scenariusz ma z kolei odpowiadać twórca książki na której bazują gry, czyli Dmitry Gluhovski.

Druga gra to z kolei wielka niewiadoma. 4A Games zdradza jedynie, że ma to być strzelanka osadzona w kosmosie. Cały projekt jest w bardzo wczesnej fazie produkcji i w najbliższym czasie nie mamy się co spodziewać nowych informacji na jego temat.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie