Tajemnicza grafika od słynnego dewelopera. Nowa gra coraz bliżej!

Piękna grafika w klimacie, z którego Fumito Ueda słynie.

Było Ico, Shadow of the Colossus oraz The Last Guardian. Teraz słynny deweloper szykuje swoją czwartą grę, choć wiadomo o niej niewiele. Ueda zaznacza jednak, że będzie to coś zupełnie innego niż mogliśmy zobaczyć w The Last Guardian oraz wcześniejszych produkcjach (inne doświadczenia), a sama gra powstanie o wiele szybciej niż Ostatni Strażnik.

Nowa gra tworzona jest w ramach studia Uedy – genDESIGN. Na głównej stronie dewelopera pojawiły się życzenia noworoczne oraz prezencik w postaci tajemniczej grafiki (koniecznie zobaczcie całą poniżej!).

Grafika prezentuje młodą dziewczynę w bieli, która znajduje się na czymś na wzór ołtarza (może ofiara?). Poniżej widać dłoń olbrzyma, który wpisuje się w konwencję gier tworzonych przez Fumito Uedę. Ponad głową dziewczyny widzimy cztery ptaki. Czyżby zwiastowały czwartą grę dewelopera?

Wszystko to domysły, lecz bardzo możliwe, że Ueda przedstawił nam właśnie bohaterkę swojej nowej gry. Choć skoro nowe doświadczenia, to może gracz wcieli się tym razem w… olbrzyma? Czekamy na szczegóły!

Fumito Ueda

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.