Nintendo szuka inżyniera, który ma pracować nad konsolą nowej generacji?

Czyżby koncern chciał przedwcześnie zakończyć życie Wii U?

Nintendo Wii U jest z nami stosunkowo krótko – premiera tej konsoli miała miejsce niecałe dwa lata temu. Niestety, sprzęt sprzedaje się o wiele gorzej, niżby życzyli sobie tego panowie z big N.


Plotki o szykowaniu następcy Wii U co jakiś czas pojawiają się w sieci. Kolejny znak, że zmiana warty może być poważnie rozpatrywana, to ogłoszenie o pracę, które publikuje Nintendo. Koncern szuka bowiem inżyniera graficznego dla konsoli nowej generacji. Kandydat ma odznaczać się doświadczeniem, które jest wymagane właśnie przy tworzeniu nowych platform.

Z ogłoszenia wynika, że niskie zużycie mocy nadal jest dla Nintendo priorytetem. Kandydat musi mieć bowiem doświadczenie w pracy z układami o małym poborze energii. Ponadto powinien m.in. doskonale znać się na architekturze GPU oraz śledzić nowości technologiczne, wyznaczając trendy dla przyszłych platform do gier Nintendo.

Jak sądzicie, już czas na nową konsole od big N? Czy koncern powinien skupić się raczej na promowaniu obecnych sprzętów – 3DS-a oraz Wii U?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

  • bricabrac

    To, że następca powstaje jest faktem tak samo jak to, że już są opracowywane nowe PS i XBox. Nie oznacza to, że nowa konsola ujrzy światło dzienne w najbliższej prizyszłości. Nie wydaje mi się, żeby zrobili New Wii U ponieważ Nintendo nigdy nie odświeżało konsol stacjonarnych natomiast przenośne zawsze. Jak dla mnie prędzej chodzi tu o jakąś platformę przenośną. Mały pobór energii pasuje mi bardziej do tego, a że 3DS jest już 3 lata na rynku, za 2 może już wyjść następca.

  • gość

    Nintendo może zrobić tę samą sztuczkę co z 3DSem. Niedługo ogłosi New Wii U z lepszymi bebechami, zamiast wydać całkowicie nową konsolę.

1 Shares
Share1
+1
Tweet