“Najgorsza gra wszech czasów” trafi na PS4 i Xbox One

Czy na nowych konsolach potrzebujemy takich produktów?

25 lat temu Night Trap pojawiło się na SEGA CD, wzbudzając niemałe kontrowersje. Tytuł, to popularny w latach 90. interaktywny film, gdzie gracze po prostu oglądają kolejne sceny i tylko w niektórych sytuacjach mogą podjąć interakcję, by wpłynąć w jakimś stopniu na bieg wydarzeń (czyli obejrzeć inny kawałek filmu).

Oczywiście nie mechanika rozgrywki przyczyniła się do kontrowersji wokół Night Trap, lecz pokazywanie żywych aktorów na ekranie, w tym przypadku pięknych młodych dziewczyn, które postanowiły zrobić imprezkę. Na dodatek gracz wciela się w podglądacza całej sytuacji (jako badacz zjawisk nadprzyrodzonych), który przełącza się między systemami kamer by namierzyć… wampiry. Naszym zadaniem jest uruchamianie pułapek, likwidowanie przeciwników i ratowanie ślicznotek.

Owe podglądactwo stało się batem na tytuł, przez co podczas premiery oryginału wokół gry narobiło się sporo kontrowersji. Doszło nawet do tego, że gra została wycofana początkowo z największych sklepów na terenie USA (była tam również golizna, czyli kobieta w koszuli nocnej!), a po rozdmuchaniu tematu przez media w ogóle zniknęła ze sprzedaży. Night Trap trafiło przy tym na szczyt kilku rankingów najgorszej gry wszech czasów.

Czy słusznie? Sami będziecie mogli sprawdzić już niedługo, ponieważ Night Trap – 25th Anniversary Edition zmierza na PlayStation 4 i Xbox One.  Za przygotowanie remastera odpowiada studio Screaming Villains. Jesteście zainteresowani w tych czasach takim typem gier, czy to już przeżytek, do którego nie ma co wracać? Jakie jest Wasze zdanie?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.