NieR: Automata – “nude mod” i poprawienie grafiki. Fani działają

Tam, gdzie deweloper nie daje rady…

… pojawiają się fani wirtualnej rozgrywki, biorący sprawy w swoje ręce. Na początek modyfikacja nazwana Fix Automata Resolution, która rozprawia się z wizualną stroną NieR: Automata.

Za łatkę odpowiada moder posługujący się pseudonimem Kaldaien, który postanowił nieco usprawnić wyświetlanie obrazu na monitorze naszego blaszaka przy omawianej grze. Jego modyfikacja naprawia rozdzielczość gry w taki sposób, że zamiast rozciągniętych 900p dostajemy po prostu natywne 1080p.

Ponadto łatka ma usprawniać oświetlenie NieR: Automata oraz – co przyda się posiadaczom mocniejszych komputerów – znosi blokadę fps-ów. Sama płynność rozgrywki również ma zyskać po instalacji fanowskiego patcha. Zainteresowani? Łatkę znajdziecie w tym miejscu.

Inny fan NieR: Automata również zajął się wizualną stroną tytułu, lecz zamiast dodawać, zaczął ujmować. W tym przypadku i tak już skromny strój naszej bohaterki jeszcze bardziej przycięto, w efekcie czego mamy moda tylko dla osób dorosłych. Jeśli macie skończoną osiemnastkę, więcej informacji znajdziecie na stronie twórcy moda.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.