Nintendo zapowiada nową przenośną konsolę. To może być najlepszy sprzęt od wielu lat!

Zaraz po premierze Nintendo Switch, przyszła pora na kolejny sprzęt od Nintendo. I nie chodzi o wskrzeszenie retro konsoli.

Nintendo właśnie zapowiedziało nową wersje 2DS-a i zdaje się, że będzie to strzał w dziesiątkę. Dlaczego? Już śpieszymy z wyjaśnieniami. Nowa konsola nosi nazwę New 2DS XL i tak naprawdę od zwykłego New 3DS XL, różni ją tylko brak stereoskopowego 3D. Sprzęt zachował nawet składany ekran, więc tak naprawdę niczym nie przypomina poprzedniej wersji 2DS-a. To bardziej New 3DS XL wykastrowany z jednej funkcji, którą i tak gracze traktują jako ciekawostkę.

W tym momencie dochodzimy do sedna tej zapowiedzi. Otóż z pozoru mogłoby się wydawać, że nie ma sensu pokazywać kolejnej wariacji 3DS-a, a tutaj proszę, Nintendo zdaje się, że wpadło na genialny sposób sprzedaży kolejnych milionów sztuk leciwego już sprzętu. New 2DS XL tak naprawdę łączy najlepsze cechy wszystkich wersji 3DS-a i 2DS-a, jednocześnie pozostając przystępne cenowo. Według wstępnych informacji, konsola ma być o około 1/4 tańsza od New 3DS XL – w USA wyceniono ją na 150 dolarów. Jaka będzie cena w Europie, a tym bardziej w Polsce, jeszcze nie wiemy.

New Nintendo 2DS XL

New 2DS XL ma tak samo jak New 3DS dodatkową analogową gałkę, mocniejsze podzespoły pozwalające między innymi na szybsze wczytywanie gier oraz ciekawy, bardziej nowoczesny wygląd. Ekran konsolki ma 4,88 cala, więc aż o 82% większy od zwykłego 2DS-a. Jednak dzięki zastosowaniu nowej obudowy, konsolka wcale nie jest kolosalnych rozmiarów i waży tylko 260 gramów.

Naszym zdaniem będzie sprzedawać się świetnie, a co Wy o tym sądzicie?

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.