Neversoft pali własne logo. To już oficjalny koniec studia

Twórcy popularnej serii gier Tony Hawk zrywają z ponad 20-letnią tradycją studia.

Dzisiaj jest ostatni dzień, kiedy Neversoft działa jako samodzielny producent. Zamknięcie studia uczcili w dość specyficzny sposób. Otóż spalili swoje charakterystyczne logo, czyli wielkie oko nadziane na pręt. Zdjęcia z tego wydarzenia umieścili na Twitterze. Dodatkowo każdy z członków studia dostał wielki nóż z logo Neversoftu (fotka poniżej).

Pracownicy zostali przeniesieni do studia odpowiedzialnego za Call of Duty i teraz będą się zajmować właśnie tą marką. Zresztą już wcześniej pomagali oni przy pracach nad Ghosts, a od czasu kiedy samodzielnie tworzyli gry, minęło już niestety kilka lat. Ostatnią produkcją jaką wydali było Guitar Hero: Warriors of Rock w 2010.


Neverstoft zostało założone w 1994 roku przez Joela Jewetta, Micka Westa i Chrisa Warda. Pięć lat później kupiło ich Activision, aż w końcu w 2014 roku wcieli zostali w szeregi Infinity Ward. Najbardziej Neversoft zasłynął genialną serią gier Tony Hawk. Pierwsza część ukazała się właśnie w 1999 roku, kiedy studio trafiło w ręce Activision. Wcześniej Neversoft stworzyło tylko dwie produkcje – Skeleton Warriors oraz Apocalypse. Obie kiepskie. Tony Hawkiem z kolei zajmowali się do roku 2007. Niestety wraz z kolejnymi odsłonami gry Tony Hawk zbierał coraz gorsze oceny. W końcu studiu przypadł udział nad Guitar Hero III: Legends of Rock. Stworzyli jeszcze tak pięć kolejnych odsłon GH.

Poniżej możecie rzucić okiem na zdjęcie pamiątkowego noża dla pracowników Neversoftu.

 

 

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

3 Shares
Share3
+1
Tweet