Netflix – tańszy abonament mobile. Około 15 zł, lecz jeszcze nie dla nas

Netflix zapowiada wprowadzenie tańszego abonamentu. Na razie będzie on dostępny na wybranych rynkach, lecz bardzo możliwe, że w późniejszym czasie opcja trafi również do Europy, w tym do Polski.

Netflix potwierdza, że odpali w Indiach abonament, za który użytkownicy urządzeń przenośnych zapłacą równowartość niecałych 4 dolarów, czyli około 15 zł. Nieprzypadkowo wspominamy o “urządzeniach przenośnych”, ponieważ tańszy abonament ma działać jedynie ta takich sprzętach jak np. smartfony i zaoferuje prawdopodobnie maksymalną jakość streamingu na poziomie 480p.

Netflix nie wspomina, czy nowa opcja abonamentowa zostanie udostępniona również w innych regionach świata, lecz jest to bardzo prawdopodobne. Firma zaznacza, że będzie kontynuować obserwacje po wprowadzeniu planu.

Tańczy abonament Netflix ma zadziałać jedynie na urządzeniach przenośnych, zatem nie skorzystamy z niego na laptopie, komputerze, konsoli czy telewizorze. Nie wiadomo, jak Netflix poradził sobie z blokadą przesyłania obrazu z komórki na większy ekran, lecz będzie to niemożliwe.

Dajcie znać, czy bylibyście chętni na Netflix za 15 zł na smartfona. Jeśli pakiet zostanie udostępniony w Polsce, skorzystacie?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.