Kolejne części Need for Speed w rękach między innymi twórców Dirt 5 i serii MotorStorm

Need for Speed Unbound niebawem będzie testowany przez graczy?
Newsy PC PS5 Xbox Series

Nowy Need for Speed i cały czas dowiadujemy się o nim (nieoficjalnie) coraz więcej. Co jednak z przyszłością serii? Ta rysuje się w dość kolorowych barwach.

Nowa część uwielbianej serii Need for Speed ponoć powstaje, a na dowód tego niedawno do sieci trafiły rzekome fragmenty materiałów z gry. Najnowsza pozycja rysuje się w kolorowych barwach i to dosłownie. Ponoć deweloperzy postanowili połączyć next-genową oprawę z motywami kojarzonymi choćby z… animacji. Być może brzmi to wszystko dziwacznie, ale Criterion może dostarczyć NFS-a, na którego od dawna czekaliśmy.

Taką przynajmniej mamy nadzieję, bo deweloperzy z brytyjskiego studia znają się i na marce i na grach wyścigowych. W pracach pomaga im m.in. studio Codemasters Chesire. Najnowsze rewelacje wskazują na to, że zadbają oni także o kolejne odsłony serii przez nieokreślony bliżej czas. Poszlaki w tej sprawie przedstawił znany leaker, Tom Henderson, na Twitterze.

Przyszłość Need for Speed celem nadrzędnym?

Henderson wrzucił screenshot z oferty pracy jednego z pracowników EA, Pete’a Johnsona. Rekruter opisał stanowisko, na które szukają chętnych i zdradził dość sporo na temat przyszłości serii.

Współpracując z dyrektorami, menedżerami ds. rozwoju i zespołami, będziesz pomagać w identyfikowaniu potencjalnych problemów i podejmowaniu ważnych decyzji, które pozwolą studiu osiągnąć maksymalny potencjał. Codemasters Cheshire będzie współpracować z Criterion Games w celu stworzenia przyszłości Need for Speed. Zaczynając od następnego tytułu Need for Speed, a następnie rozszerzając się na przyszłe inicjatywy, Codemasters Cheshire będzie współpracować z Criterion nad kreatywną, techniczną i fabularną realizacją wizji nakreślonej w strategii NFS.

– głosi oferta pracy opublikowana przez Pete’a Johnsona z EA

Nie wiemy niestety, w jakim stopniu Codemasters Chesire zajmie się produkcją przyszłych odsłon serii. Gry zapewne będą powstawać przede wszystkim w Criterion Games. Ciekawą sprawą jest natomiast przyszłość marek od wspomnianego Codemasters. Studio z Runcorn (wbrew swej nazwie) tworzyło m.in. Dirt 5 czy serię MotorStorm. Jakiś czas temu deweloperzy zapowiadali swój „największy do tej pory projekt”, którym równie dobrze może być nowy NFS albo jakaś inna gra.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie