Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Na Xbox Series X się nie skończy. Plany Microsoftu

Xbox Series X i Series S nie będą ostatnimi konsolami wyprodukowanymi przez Microsoft. Phill Spencer zdradza dalsze plany firmy.

Nowe Xboxy sprzedają się fantastycznie, a Microsoft już zaczyna snuć plany odnośnie przyszłości platformy.

W wywiadzie dla Yahoo! Finance, Phil Spencer, szef Microsoftu, wypowiedział się w temacie przyszłości konsol spod szyldu Amerykanów.

W kwestii przyszłości sprzętu, jestem absolutnie pewien, że zobaczymy jeszcze więcej konsol w nadchodzącym czasie. Tak samo jak w przypadku filmów i muzyki, to nie tak, że streaming nagle zahamuje rozwój urządzeń fizycznych. Myślę, że jeszcze sporo przed nami i planujemy dalej je rozwijać.

~Phil Spencer

Choć słowa Spencera wydają się być dość naturalne, to warto zwrócić uwagę na rozwój rozgrywki w chmurze. Niedawno ogłoszony projekt Luna od Amazon to kolejna tego typu usługa, a mamy jeszcze xCloud, GeForce NOW czy dogorywającą Stadię. Technologia idzie do przodu, a niektórzy gracze martwili się o to, czy dziesiąta generacja konsol nie przeniesie się w chmurę.

Wizja ograniczenia konieczności kupowania dość sporych sprzętów elektronicznych wydaje się być całkiem wygodna. Z drugiej strony warto pamiętać, że spora część graczy wciąż nie posiada dostępu do szybkiego łącza sieciowego. W ich przypadku wybór stosunkowo mocnej konsoli z odtwarzaczem fizycznych nośników wydaje się być raczej naturalny.

Czas pokaże, czy słowa Phila Spencera znajdą swoje potwierdzenie w rzeczywistości. Nie wiadomo, czy jeszcze w nadchodzącej generacji nie przeżyjemy prawdziwego renesansu cloud gamingu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się