Amazon Prime Video przedstawia film Moja przyjaciółka opętana. Horror w czasach satanistycznej paniki

Moja przyjaciółka opętana na pierwszym zdjęciu od Amazonu
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Amazon Prime Video pokazał pierwsze zdjęcie z nadchodzącego filmu Moja przyjaciółka opętana. To adaptacja powieści pod tym samym tytułem.

Akcję powieści, a później także filmu, osadzono w latach 80., w czasie tzw. satanistycznej paniki – gdy społeczeństwo histerycznie reagowało na jakikolwiek przejaw „satanizmu” i panicznie bało się działań rzekomego międzynarodowego kultu gromadzącego wyznawców szatana. Przejawy zła widziano nawet w muzyce metalowej czy grach typu Dungeons & Dragons. W podobnych klimatach osadzono niektóre wątki czwartego sezonu Stranger Things; już we wrześniu będziemy mogli rozwinąć je o adaptację powieści Grady’ego Hendriksa:

„Jest rok 1988. Abby i Gretchen są najlepszymi przyjaciółkami już od czwartej klasy szkoły podstawowej. Pewien wieczór, wypełniony beztroską zabawą i nocnymi nagimi kąpielami w oceanie, nie kończy się jednak tak, jak by sobie tego życzyło rozbawione towarzystwo. Gretchen ginie w ciemności nocy, gdzieś w lesie, a gdy się odnajduje – nie jest już tą samą dziewczyną, co kilka godzin wcześniej. Abby wyraźnie widzi, jak w kolejnych dniach Gretchen zamienia się w zaniedbaną, wulgarną, obcą jej osobę. Zaczynają się też dziać dziwne rzeczy za każdym razem, gdy Gretchen jest w pobliżu. Śledztwo podjęte przez Abby doprowadzi ją do zaskakujących odkryć. Zanim jednak ich historia dotrze do przerażającej kulminacji, o losie Abby i Gretchen zadecyduje jedno pytanie: Czy ich przyjaźń jest wystarczająco silna, by pokonać diabła?”.

– głosi opis powieści.

W główne bohaterki wcielą się Elsie Fisher (Teksańska masakra piłą mechaniczną, Ósma klasa) i Amiah Miller (Wojna o planetę małp, Water Man). Oprócz nich na ekranach pojawią się Cathy Ang oraz Rachel Ogechi Kanu. Scenariusz napisała Jenna Lamia, zaś reżyserią zajął się Christopher Landon.

Moja przyjaciółka opętana zadebiutuje na Amazon Prime Video już 30 września 2022 roku.

Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie