Klimatyczny horror Mirror Forge dostał darmowe demo do sprawdzenia

Mirror Forge dostało demo. Intrygujący horror do przetestowania za darmo
Newsy PC

Mirror Forge jest ciekawie zapowiadającym się horrorem dla fanów gier w stylu P.T. czy Visage. Teraz każdy może zagrać w darmowe demo.

Dobrego horroru w grach wideo nigdy za mało. Tym razem mowa jednak o wyjątkowo ciekawej produkcji, która łączy psychologiczne aspekty z Silent Hill z elementami science-fiction rodem ze Stranger Things (tak przynajmniej twierdzą sami twórcy). Mirror Forge wygląda ładnie, ma dość niepokojący projekt potworów i pomysł na siebie. Czegóż chcieć więcej?

A, tak, zapewne możliwości sprawdzenia samej gry. Tytuł od MystiveDev doczekał się nowej wersji demo. I „nowej” to znaczy „starej”, ale wydanej na Steam. Wcześniej intrygujący projekt można było ograć na PAX East albo Gamescom 2022. Teraz dostępny jest w pełni dla każdego. Rzecz jasna, bez żadnych dodatkowych opłat.

Mirror Forge opowiada historię Thomasa Jacksona, który w wypadku straszliwego wypadku traci dziecko, a wkrótce też i żonę, gdy ta po wybudzeniu się ze śpiączki od niego odchodzi. Mężczyzna przechodzi przez katastrofalny okres i próbuje popełnić samobójstwo, ale z czasem od nowa zyskuje chęć życia. Postanawia odnaleźć ukochaną, która zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Poszlaki prowadzą go do miejsca zwanego „Devil’s Womb Canyon” (Kanion Łona Szatana). W grę, jak się szybko okazuje, wchodzą naukowe eksperymenty i różne wymiary, do których prowadzą tytułowe lustra.

Sama rozgrywka to połączenie symulatora chodzenia z ucieczkami przed potworami oraz rozwiązywaniem łamigłówek i eksploracją. Wcześniejsze pokazy i zwiastuny wskazują na dość niepokojący tytuł, także możliwość jego przetestowania brzmi jak całkiem niezły pomysł. Demo ogracie na Steam.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie