Microsoft: Sony po prostu kupuje te ekskluziwy

Phil Spencer, czyli szef działu Xbox, wyjaśnia, że Microsoft postanowił pójść nieco inną drogą niż konkurencja. Waszym zdaniem słuszną podjęli decyzję?

Podczas rozmowy z serwisem GameSpot, Phil Spencer został zapytany o ekskluzywność niektórych tytułów na PlayStation 4, za które odpowiadają studia niezależne. Przedstawiciel Microsoftu zaznaczył, że udział w rynku nie ma nic wspólnego z tym, że część takich gier ląduje wyłącznie na konsoli od Sony. – To nie jest tak, że oni “pożerają” te oferty. Oni po prostu je kupują – mówi Phil Spencer.

Szef działu Xbox twierdzi, że tzw. zespoły third party traktują swoje gry trochę jak zwykły produkt (też odkrycie), który po prostu trzeba sprzedać. Czy ważne, komu? Sony sięga po takie oferty.

Spencer podkreśla, że Microsoft skupia się na budowaniu ekskluzywnej biblioteki gier first-party. – Sądzę, że tworzenie tego rodzaju tytułów na wyłączność jest o wiele trudniejsze niż podpisanie umowy na kolejne gry, bez względu na to, jakie one są – uważa szef działu Xbox.

Spencer podkreślił też, że jest fanem niektórych wielkich tytułów na PlayStation, z serią Uncharted na czele.

Waszym zdaniem Microsoft robi słusznie, skupiając się jedynie na grach first-party? Czy może powinni zadbać również o kilka ekskluziwów mniejszego formatu?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.