Microsoft zapowiada, że Xbox będzie jeszcze bardziej zielony

Xbox Series X ma w nosie podwyżki prądu, opcja pozwala oszczędzić
PC X360 Xbox Series Xbox Series S XOne

Microsoft już dwa lata temu zobowiązał się do ograniczenia szkodliwego wpływu na środowisko. Firma opublikowała kolejną aktualizację w tej sprawie.

Każdy Xbox, opakowanie, a nawet wydania fizyczne gier mają w pełni nadawać się do recycklingu.

Microsoft opiera się na ekologii

Dwa lata temu Microsoft zobowiązał się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla i innych szkodliwych dla klimatu substancji. W planach było stanie się w pełni ekologiczną firmą do 2030 roku. Czas mija, lata lecą, co więc z postanowieniami giganta branży technologicznej?

Okazuje się, że gigant z Redmond wcale nie zapomniał o swoich obietnicach. Na oficjalnej stronie firmy opublikowano nowy wpis powstały na bazie ostatnich danych dotyczących wpływu na klimat. Z kolei na Xbox Wire trafił wpis utrzymany w podobnym tonie, ale dotyczące przede wszystkim gier wideo.

Wszystkie produkty oferowane przez firmę, w tym same konsole Xbox oraz opakowania do nich (a także do gier wideo) mają stać się w 100% zdatne do recyklingu w krajach należących do Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju. Czas na wdrożenie tych obietnic jest taki sam – do 2030 roku. Co ciekawe, wizję tę udało się niemal już spełnić, jeżeli chodzi o konsole do gier. Xbox Series X i S oceniono na „nadające się do recyklingu w 97%”.

Duża w tym zasługa skierowaniu się ku postkonsumenckim produktom właśnie. Firma już teraz korzysta z żywicy pochodzącej z recyklingu. Spotkać ją można w konsolach czy akcesoriach do nich. Mowa, rzecz jasna, o certyfikowanych, oficjalnych produktach.

Niedawno zastosowano również nową aktualizację do oprogramowania firmy. Xbox pobiera teraz aktualizacje do gier i systemu także w trybie oszczędzania energii. Przedsiębiorstwo aktualnie bada wpływ usługi Xbox Cloud Gaming na środowisko. Do 2030 roku wszystkie centra danych będą w pełni zasilane energią odnawialną.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie