Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Microsoft chce przejąć studio, które robiło gry na PlayStation

Według nieoficjalnych informacji, negocjacje na temat przejęcia znajdują się na zaawansowanym poziomie i trwają od kilku miesięcy.

Jak donosi (dosyć) wiarygodne źródło, Microsoft już od kilku miesięcy negocjuje przejęcie „średniej wielkości” studia współpracującego wcześniej z Sony. Taką informację podał na Twitterze insider posługujący się pseudonimem Klobrille, którego wcześniejsze przecieki okazywały się prawdziwe.

Insider nie może w tej chwili zdradzić zbyt wiele: Mogę jedynie powiedzieć, że Xbox prowadzi zaawansowane rozmowy, od kilku miesięcy, ze studiem średniej wielkości, które w przeszłości współpracowało z PlayStation. Ze względu na trwające negocjacje, nie mogę podać nazwy, ale jest ciekawie.

Klobrille dodał, że na pewno nie chodzi o studio, które stworzyło niedawno wydanego Spider-Mana. O kogo może zatem chodzić? Pod wpisem insidera gracze stawiają na kilka opcji: Quantic Dream, Supermassive lub Ready At Dawn.

Póki co brak jakichkolwiek oficjalnych wieści na ten temat, lecz Klobrille ma dobrych informatorów i można mu wierzyć. W końcu to on jako pierwszy poinformował świat o przejęciu przez Microsoft studia Obsidian Entertainment.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%