Michael Pachter: “PS4.5 będzie prawdopodobnie specjalnym modelem dla PlayStation VR”

Znany analityk skomentował ostatnie doniesienia o PS4.5.

W sieci rozpętała się burza na temat kolejnej wersji PlayStation 4, która miałaby radzić sobie z rozdzielczością 4K. Sony nie potwierdza tych informacji, ale serwis Kotaku jak i Eurogamer twierdzą, że taki sprzęt istnieje i najpewniej japoński producent zdecyduje się go niedługo pokazać.

Sprawy nie mógł nie skomentować Michael Pachter, znany branżowy analityk:


Jest prawdopodobne, że Kotaku słyszało rozmowę kilku pracowników na ten sam temat, którzy pewnie rozważali o czymś w rodzaju 4K PS4. Ma to sens, jeśli weźmiemy pod uwagę, że Sony chce osiągnąć z PlayStation VR ten sam poziom co Oculus Rift oraz Vive. Pracownicy Sony pewnie rozmawiali o tym, w jaki sposób planują zrobić upgrade grafiki PS4, aby sprzęt stał się bardziej konkurencyjny. To jednak nie oznacza nowej konsoli i tego, że posiadacze PS4 muszą porzucić swoje stare modele. Raczej chodzi tutaj o specjalny model PS4 przeznaczony dla PlayStation VR, który pozwoli uruchomić gry w 4K. To by miało racjonalne wytłumaczenie – komentuje Pachter.

Sądzicie, że jest to prawdopodobny scenariusz?

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

  • Avaranche

    Nie ma szans na przeskok z 1080p na 4k w pół generacji. Ba – nawet cała generacja nie wystarczy, PS5 na 100% nie będzie obsługiwało 4k w grach. Filmy pewnie tak, gry nie ma szans. QHD to maksimum. A tym bardziej nie w tym roku. PC, na którym gry chodzą w 4k bezproblemowo kosztuje z 6 tys, obecna cena PS4 musiałaby skoczyć co najmniej czterokrotnie. Wysoka cena & nierozpowszechnione VR = słaba sprzedaż i naturalna śmierć technologii

  • Wojtek

    Osobiscie uwazam, ze nie ma szans na nową “półgeneracje”, Ludzie odpowiedzialni za rozwoj marki PlayStation musieli by byc kompletnymi idiotami, zeby poczynić taki ruch, prawdopodobnie nawet nie bedzie sie to nazywało PS4.5 bo te nazewnictwo tez zalatuje jakąś sciemą. Moim zdaniem to Slim na horyzoncie, ktory moze miec mozliwosc skalowania obrazu z 1080p do 4K za pomocą wbudowanego HDMI 2.0, a wieksza moc, napewno nie bedzie nowym APU, tylko dodatkowym BOX’em do PS VR, ktory zamiast być podłączany zewnętrznie jak w przypadku PS4 będzie poprostu zintegrowany bezposrednio w konsoli. Ale nie wiadomo, czy to wogole dojdzie do skutku i czy projekt okaze sie sukcesem, jesli ludzie bedą musieli płacic cene konsoli + cenę wbudowanego mocniejszego BOX’a obowiązkowo, tym bardziej ze gogle VR to technologia przyszłosci i minie jeszcze kilka lat, zanim ludzie masowo przerzucą sie na taki rodzaj rozrywki. PS4 dalej będzie rządziło rynkiem konsol i to przez najblizsze 4-5 lat :p Jestem tego pewien.

18 Shares
Share18
+1
Tweet