media markt

Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Media Markt padł ofiarą ataku hakerów. Cyberprzestępcy zażądali 240 mln dol.

Cyberprzestępcy zaatakowali Media Markt używając oprogramowania ransomware. Sparaliżowane zostały sklepy w Europie.

Jak podaje serwis BleepingComputer, hakerzy zaatakowali serwery Media Markt przy pomocy wirusa Hive. Głównie problemy miały sklepy stacjonarne w Niemczech i Holandii, gdzie obsługa nie mogła na przykład drukować paragonów, a klienci płacić kartami. Nie ma pewności, czy nie doszło też do wycieku danych klientów.

Cyberprzestępcy na początku żądali od sieci sklepów 240 mln dolarów w zamian za przerwanie ataku i odszyfrowanie danych firmy. Jak podaje serwis RP.pl, Media Markt się na to nie zgodził.

Jeśli chodzi o polskie sklepy, to nie zostały one dotknięte atakiem, przynajmniej tak twierdzi agencja DPA powołująca się na rzecznika MediaMarktSaturn Retail Group.

Przypomnijmy, że Media Markt ma w Polsce ponad 80 sklepów oraz ogromny i popularny sklep internetowy. Atak hakerski w listopadzie, czyli tuż przed Świętami, to na pewno nie jest dobra wiadomość.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%