Mass Effect – będzie remaster? BioWare publikuje zagadkowego tweeta

Sympatycy Mass Effect mocno wierzą, że ich ulubiona seria doczeka się kontynuacji – lub przynajmniej remastera którejś z odsłon. Nowy tweet BioWare na nowo wznieca te nadzieje.

BioWare zamieściło wczoraj na Twitterze posta z hasztagiem “#MassRelays” i filmikiem ze sceną początkową z pierwszej części cyklu. Tweet rozbudził nadzieje fanów na odświeżenie marki: pojawiły się pod nim setki pytań i próśb od graczy, które pozwalają sądzić, że dla niektórych remaster którejś z odsłon Mass Effecta byłby niemalże urzeczywistnieniem marzeń.

Oczywiście post nie potwierdza, że BioWare ma na myśli odświeżenie gry; sympatykom RPG-ów pozostaje więc czekać na dalsze informacje od twórców.

BioWare zajmuje się aktualnie odnawianiem Anthem i pracami nad kontynuacją cyklu Dragon Age. Studio co jakiś czas przypomina fanom o uniwersum Mass Effect, nie ujawniając jednak konkretnych planów dotyczących przyszłości marki.

Początki serii sięgają 2007 roku. Ostatnia jej część zadebiutowała w 2017, trafiając na pecety, PS4 i Xboksa One. Cykl łączy ze sobą elementy RPG, gry akcji i strzelanki z widokiem TPP. Akcja Mass Effect przenosi nas do przyszłości, gdzie ludzie trafiają do kosmosu i spotykają inne inteligentne rasy. Celem gracza jest ratowanie galaktyki przed zaawansowaną rasą maszyn.

Dagmara Kottke

Dagmara Kottke

Przygodę z grami zaczynała od tytułów takich jak Worms, THPS i Pizza Connection 2. Aktualnie obcuje przede wszystkim z produkcjami strategicznymi i pomysłowymi indykami; ogólnie gra w tytuły, w które nikt nie gra – i czyta książki, których nikt nie czyta.