Nowe wieści o Mass Effect 5 sugerują duży spoiler lub… pomyłkę BioWare

fragment grafiki promującej Mass Effect 5
Newsy PC PS5 Xbox Series

BioWare przypadkowo zasugerowało, że w Mass Effect 5 powróci jedna z popularnych postaci. Jak na razie nie wiadomo jednak, czy okaże się to prawdą.

Potencjalny spoiler znalazł się w opisie litografii, którą nadal można kupić w oficjalnym sklepie producenta gry. Produkt oparto o grafikę zaprezentowaną w listopadzie zeszłego roku; sam projekt wywołał zresztą poruszenie wśród fanów i spowodował namnożenie różnych teorii związanych z nadchodzącą grą. Opis litografii brzmi obecnie następująco:

„Zagrożenie ze strony Żniwiarzy już się zakończyło, ale kosztowało to wiele, w tym samą Ziemię. Podczas gdy ocaleni muszą wziąć się w garść, fani zastanawiają się, co będzie następne.”

Youtuber MrHulthen zdradził jednak, że początkowa treść różniła się nieco od tej, jaką widzimy przy produkcie obecnie. Wcześniej w opisie widniało bowiem zdanie:

„Podczas gdy Shepard i ocaleni muszą wziąć się w garść, fani zastanawiają się, co będzie następne.”

Różnica jest subtelna, lecz w pierwotnej wersji całkowicie zmienia wydźwięk zdania. Fani zastanawiają się, czy nazwisko znalazło się tu przez pomyłkę, czy może stanowi już spoiler dotyczący fabuły Mass Effect 5. Losy bohatera/bohaterki pod koniec trzeciej części mogły potoczyć się na różne sposoby, BioWare nie ujawniło natomiast, czy postać przeżyła. Powrót w następnej grze oznaczałby, że tylko jedno z możliwych zakończeń „trójki” jest kanoniczne.

BioWare nie wyjaśniło jak na razie oficjalnie zaistniałej kwestii. Zapewne prawdę o tym, czy Shepard rzeczywiście powróci, poznamy zatem nieco później.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie