Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Marvel’s Avengers to porażka, ale Square Enix ma plan na ratunek gry

Marvel’s Avengers to ogromna katastrofa dla Square Enix. Gra sprzedaje się bardzo słabo, jednak twórcy mają już plan na dodanie jej popularności.

Avengersi od Square Enix mieli potencjał na zostanie growym hitem dla fanów uniwersum Marvela. Niestety, w praktyce gra nie okazała się dostatecznie dobra aby utrzymać przy sobie graczy i na ten moment społeczność produkcji jest bardzo nieliczna.

Aktualnie w Avengers na Steam gra maksymalnie 1700 graczy dziennie, co jest absolutnie tragicznym wynikiem jak na nową grę AAA z rozbudowanym trybem sieciowym. Podejrzewam, że na innych platformach sytuacja prezentuje się bardzo podobnie.

Co ciekawe, przychody z gry nie pokryły jeszcze kosztów produkcji. Przedstawiciel Square Enix przyznał to w rozmowie z inwestorami. Być może uda się zredukować straty w ciągu najbliższych miesiącach, ale dotychczasowy wynik pozostawia wiele do życzenia,

Square Enix nie zamierza jednak spocząć na laurach. Firma zamierza nadrobić wyniki poprzez wydawanie dodatkowej zawartości. Recenzenci narzekali na małą liczbę contentu w grze, więc Square najwyraźniej pokusiło się o wycięcie niektórych elementów produkcji, aby później wydać je w formie płatnych dodatków. Oczywiście nie jest to niczym nadzwyczajnym w branży gamingowej.

Zobaczymy, czy SE uda się uratować swoją produkcję. Nie jest to w gruncie rzeczy zła gra, ale zabrakło jej szlifu i satysfakcjonującej treści, która mogłaby zachęcić graczy do regularnego powrotu.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się