Marvel dostanie kolejną, wielką grę. Wiemy, kto ją szykuje

Marvel - grafika z logo
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Powstaje kolejna duża gra w uniwersum Marvel. Będzie to tytuł MMORPG, który przygotowują doświadczeni w gatunku deweloperzy.

Za tytuł odpowiada Dimensional Ink Studios, które pracowało nad DC Universe Online, czyli MMORPG osadzonym w uniwersum DC – potwierdza firma-matka studia, ENAD Global 7. Zespół miał wcześniej podejście do MMO w świecie Marvela, ale projekt został anulowany z uwagi na problemy finansowe zespołu. Najwyraźniej teraz powrócił do żywych.

Nie wiemy, czy gra będzie prezentowała podobne założenia, co DC Universe Online. We wspomnianym tytule możemy stworzyć własnego bohatera lub złoczyńcę. W trakcie zabawy spotykamy też bohaterów znanych z filmów i komiksów.

Data premiery MMORPG w uniwersum Marvel pozostaje tajemnicą. Firma-matka Dimensional Ink Studios twierdzi, ze plany jej rozwoju są długoterminowe i nie podaje nawet przybliżonej daty debiutu. Więcej szczegółów powinniśmy poznać w (miejmy nadzieję) niedalekiej przyszłości.

Niedawno w sieci pojawiły się doniesienia mówiące, że PlayStation ma przygotowywać MMO w świecie Marvela, które miałoby przypominać właśnie DC Universe Online. Nie ma jednak żadnych dowodów wskazujących, ze projekt Dimensional Ink ma powiązanie ze wspomnianymi plotkami.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie