Premiera Martha is Dead opóźniona. Niepokojący zwiastun ujawnia nową datę

Martha is Dead - zrzut ekranu z duchem
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Studio LKA niedawno pozwoliło graczom na sprawdzenie wersji demo Martha is Dead. Dało to nadzieję na szybką premierę, ale na takową przyjdzie nam poczekać nieco dłużej.

Na łamach bloga PlayStation, LKA potwierdziło, że gra ukaże się 24 lutego 2022 roku. Pierwotnie wspominano o debiucie jeszcze w tym roku, ale najwyraźniej plany twórców uległy zmianie. Nieco szkoda, że poinformowano o tym tak późno, ale przynajmniej nie poczekamy bardzo długo.

Przy okazji ogłoszono, że Martha is Dead skorzysta ze specjalnych funkcji PS5. Funkcje haptyczne mają wspomóc immersję, adaptacyjne triggery urozmaicą z pozoru standardowe czynności, a dźwięk 3D ma pozwolić nam na lepsze zanurzenie się w świecie gry. Dodatkowo wykorzystany zostanie głośnik zamontowany w kontrolerze DualSense.

Zaprezentowana przez LKA historia rozgrywa się we Włoszech, w 1940 roku. Gracz wciela się w siostrę bliźniaczkę tytułowej Marthy i stara się rozwiązać pewną tajemnicę. W tle przewijają się motywy folkloru, przesądów i oczywiście II wojny światowej, która gra tu istotną rolę.

Ujawniono też nowy zwiastun, który przy okazji potwierdza wspomnianą datę premiery.

Gra ukaże się na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One i Xbox Series X oraz S.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie