Tim Burton tworzy film Marsjanie atakują 2? To nie jest wykluczone

kadr z filmu Marsjanie atakują
Baza filmów Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy Premiery/zapowiedzi

Tim Burton po ponad 20 latach wraca do prac nad filmem Marsjanie atakują 2 – a tak przynajmniej podają źródła jednego z serwisów.

Portal Giant Freakin Robot informuje, że uznany reżyser pracuje obecnie nad kontynuacją jednej ze swoich najoryginalniejszych komedii. Niestety jak na razie nie ma żadnych szczegółów na ten temat i choć wierzymy źródłom uznanego serwisu, jak na razie traktujemy wiadomość jako plotkę. Nie byłoby to jednak duże zaskoczenie; zaledwie na początku marca informowaliśmy, że kontynuację otrzyma inny kultowy film Burtona, czyli Sok z żuka. Prace nad kontynuacją Marsjan wpisałyby się zatem w obecny nieco „nostalgiczny” nurt w kinie.

Mars Attacks, czyli w polskim tłumaczeniu Marsjanie atakują, to komedia science-fiction z 1996 roku. Tytuł zdradza właściwie fabułę produkcji; Ziemia rzeczywiście zostaje tu otoczona przez kosmitów, którzy nie przybywają niestety w pokojowych zamiarach. Ostatecznie udaje się ich jednak pokonać; okazało się bowiem, że Marsjanie są wyjątkowo mało odporni na… piosenkę Indian Love Call Slima Whitmana. W tytule wystąpiła prawdziwa śmietanka najpopularniejszych wówczas aktorów z Jackiem Nicholsonem na czele. Oprócz niego na ekranach pojawili się m.in. Glenn Close, Annette Bening, Pierce Brosnan, Danny DeVito, Sarah Jessica Parker, Michael J. Fox, Jack Black, Sylvia Sidney, Natalie Portman czy Christina Applegate. Trudno powiedzieć, czy w kontynuacji Burton postawiłby na któreś z tych nazwisk, czy może wybrałby nieco młodszych aktorów.

Jak na razie nie wiadomo, kiedy Marsjanie atakują 2 mogłoby ujrzeć światło dzienne. Czekamy również na oficjalne potwierdzenie prowadzonych prac.

Agata Wierzbicka
O autorze

Agata Wierzbicka

Redaktor
W dzieciństwie wielbicielka platformówek i przygodówek, obecnie w grach stawia przede wszystkim na dobrą fabułę. Z uporem maniaka wykonuje nawet najdziwniejsze zadania poboczne. Gdy nie gra – czyta, pisze lub próbuje swoich sił w kolejnych dziedzinach rękodzieła.
Advertisement
Udostępnij: