A ja myślałem, że muzeum to nuda. To wyjdź z tego horroru żywy

Macabre-Museum
Newsy PC

Pamiętacie film Noc w muzeum, gdzie starożytna klątwa przywracała eksponaty do życia? Lekkie kino akcji i sporo śmiechu. Przypomniałem sobie o nim, kiedy zobaczyłem zapowiedź Macabre Museum. Tylko tutaj nikt się nie śmieje. Co najwyżej, krzyczy z bólu i strachu.

Macabre Museum to nowo zapowiedziany adventure horror na PC, w którym maksymalnie 4 graczy musi kooperować, by ocalić życie. Muzeum się zamyka, my zostajemy w nim z naszymi towarzyszami i zaczyna się jazda.

Do muzeum zaprasza nas nowe niezależne studio Different Monster. W ich grze mamy uciekać przed „strachami” starożytnego Egiptu czy historycznej Mezoameryki. Dyrektor kreatywny studia zaznacza, że naprawdę zainspirowały nas nostalgiczne filmy i programy telewizyjne i to uczucie, które można poczuć spacerując po muzeum i wyobrażając sobie, co by się stało, gdyby mumia w gablocie nagle się obudziła!

Oprócz wspomnianej mumii, czeka nas starcie z minotaurami, obłąkanymi królami i innymi paskudami z przeszłości. Nie zabraknie piranii, skarabeuszy czy gigantycznych pająków. Co powiecie również na ucieczkę przed duszami zmarłych w rzece Styks?

Szykujcie się też na podstępne pułapki, które będą śmiercionośne jak kreatury nas ścigające. Deweloper wspomina choćby o zalanych pomieszczeniach czy płonących wieżach, z których będziemy musieli uciec.

Żeby opuścić muzeum, będziemy musieli nazbierać odpowiednią liczbę kryształów. Twórcy obiecują brak powtarzalności informując, że każda sesja ma losową sekwencję eksponatów i wydarzeń.

Udostępnij: