Like a Dragon: Ishin! spodoba się fanom mieczy i japońskiej mafii. Zobaczcie efektowny zwiastun

Like a Dragon: Ishin! to remake gry, o której wielu marzyło od lat
Newsy

Like a Dragon: Ishin! dla jednych jest zupełnie świeżym tytułem zapowiedzianym na State of Play, a dla drugich grą-legendą, na którą trzeba było czekać przez prawie dekadę. Wydany jedynie w Japonii spin-off gangsterskiej serii Yakuza wreszcie trafi do zachodnich graczy… w formie remake’u.

Yakuza: Ishin! zadebiutowało w 2014 roku i nigdy nie opuściło kraju kwitnącej wiśni, a fani marki od wielu lat prosili, aby firma SEGA przygotowała choćby najprostszy port z tłumaczeniem na język angielski. Zamiast tego studio Ryu Ga Gotoku podwinęło rękawy i stworzyło pełnoprawny remake na silniku Unreal Engine 4.

Historia Like a Dragon: Ishin! zabierze nas do fikcyjnej wersji Kyoto ze schyłku XIX wieku. Będziemy mogli obserwować obalenie szogunatu przez Sakamoto Ryomę, a w trakcie przygody będziemy świadkami wielu widowiskowych starć na miecze i rewolwery.

Jak zauwą gracze choć odrobinę zaznajomieni z serią Yakuza, bohaterowie Ishin! posiadają twarze postaci znanych z bijatyk opowiadających o japońskiej mafii. Warto jednak wspomnieć, że znajomość wieloczęściowej sagi studia Ryu Ga Gotoku nie jest wymagana, aby grać w Ishin! – to inna historia, ale ze znajomymi facjatami.

Gra ma zadebiutować w lutym przyszłego roku. Wiemy, że trafi na PS4 i PS5, ale niewykluczone, że historię tę poznamy też na innych platformach. Na kolejne konkrety trzeba jednak jeszcze poczekać.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie