Liberty City z GTA IV trafi do GTA V!

Porządny mod od zespołu odpowiedzialnego za narzędzia OpenIV.

OpenIV Team zapowiedział stworzenie moda do GTA V, który pozwoli odwiedzić w najnowszym tytule od Rockstar starsze Liberty City znane z GTA IV. Owe miasto nie zastąpi Los Santos, lecz będzie istniało równolegle za oceanem i żeby się do niego dostać, trzeba będzie skorzystać z samolotu.

Póki co projektanci nie zdradzili wielu informacji o modyfikacji. Data premiery nie została jeszcze zaplanowana, nie przewidziano również wcześniejszego dostępu do moda w formie bety. Po prostu, po ukończeniu prac, ostateczna wersja zostanie udostępniona za darmo do pobrania.

Co ciekawe, mod będzie dostępny w formie automatycznego konwertera, który przeniesie Liberty City z kopii GTA IV do kopii GTA V. Oznacza to, że będziemy musieli posiadać obie wersje gry i sporo miejsca na dysku twardym do samej konwersji, którą zajmie się specjalny program (szczegóły techniczne mamy usłyszeć niebawem). Narzędzie konwertujące utworzy pojedynczy Player Pack DLC, które zostanie zainstalowany w naszym GTA V.

Wiadomo, że mod będzie współpracował z Episodes from Liberty City i nie pozwoli na granie po sieci (Rockstar nie toleruje modów w GTA Online).

Czekając na więcej szczegółów oglądajcie pierwszy teaser Liberty City zmierzającego do GTA V. Zadowoleni?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.