Nadchodzi nowy horror dla fanów Obcego. Zapiszcie się na testy

Level Zero to intrygujący horror dla fanów Obcego. Zapiszcie się na testy
Newsy PC PS4 PS5 Xbox Series XOne

Level Zero to nowy horror, który może szczególnie przemówić dla fanów Obcego i wszelkiego science-fiction. Mamy pierwszy zwiastun, a zbliżają się testy.

Asymetryczne horrory multiplayer jakoś tak wystrzeliły parę lat temu, ale mało któremu udało się zdobyć aż taką popularność jak Dead by Daylight. Niekwestionowany król tego typu rozgrywki cały czas święci triumfy i cieszy się olbrzymim zainteresowaniem graczy. Jasne, po drodze dostaliśmy sporo innych ciekawych produkcji, ale mało która przetrwała, a co dopiero – wciąż przyciąga graczy.

Level Zero to ciekawy horror dla fanów Obcego

Być może sytuacja będzie lepsza dla nadchodzącego Level Zero, czyli nowego horroru dla wielu graczy, którego podstawowe założenia są dość podobne, co te z DbD. Tym razem gracze „ludzcy” wcielą się w kosmicznych naukowców uwięzionych na stacji badawczej. Ta, jak to bywa w tego typu opowieściach, została opanowana przez kosmiczne pokraki. Gracze wcielający się w potwory mają tylko jeden cel – zabić wszystkich naukowców.

Ci zaś mogą się bronić i w przeciwieństwie do DbD – da się zabić bestię (nawet, jeżeli ta ma za chwilę się odrodzić). Dokonamy tego za pomocą różnego rodzaju mniej lub bardziej futurystycznych gadżetów. Głównym narzędziem obrony będzie światło, którego potwory bardzo nie lubią. „Obcy” mają zyskać sporo różnych umiejętności. W tym te pozwalające na czasowe wyłączanie oświetlenia i spokojne przemykanie w cieniu lub niszczenie źródeł światła.

Grupa badawcza może także zastawiać pułapki oraz taktycznie podchodzić do starcia, więc istnieje spora szansa, że uświadczymy tu znacznie więcej akcji, niż u wielu konkurentów. Ogółem ich głównym celem jest naprawa generatorów otwierających wyjście z mapy. Bardzo podoba mi się pomysł na to, że martwi towarzysze nie będą musieli porzucać gry – wcielą się w latające boty. Te będą mogły asystować swoim żywym kompanom i np. kierować ich przez mapę. Premiera w przyszłym roku (gra dostała także swoją kartę na Steam). Na oficjalnej stronie zapiszecie się do testów.

Udostępnij: