LC-Power Cosmo Cool LC-CC-120-RGB cooler z podświetleniem RGB

Nowy cooler zdecydowanie pozwoli się wyróżnić.

Jest to jedna z ciekawszych konstrukcji chłodzenia procesora powietrzem, dedykowana głównie fanom gamingu oraz obudów ze szklanym panelem bocznym, a to z racji efektownego podświetlenia RGB w zakresie 16,7 mln barw. Wentylator cechuje pełna zgodność z technologiami “MSI Mystic Light”, “GIGABYTE Fusion” oraz “ASUS Aura”, co pozwala dopasować jego iluminację do pozostałych komponentów komputera, jak płyta główna, pamięci RAM czy obudowa.

Cooler od LC-Power to konstrukcja bazująca na modelu LC-CC-120, który jest obecny na rynku od kilku lat i świetnie sprawdza się w średniopółkowych zestawach gamingowych. Model z RGB jest ewolucją tego rozwiązania, w pełni pokrytą czarnym matowym lakierem, który nadaje całości stylowego wyglądu. Dzięki zastosowaniu uniwersalnego systemu montażu, LC-Power Cosmo Cool LC-CC-120-RGB jest kompatybilny z gniazdami procesorów Intel i AMD.

TDP tego modelu wynosi 180W i gwarantuje skuteczne chłodzenie w procesorach Ryzen pierwszej oraz drugiej generacji, a także niskie temperatury praktycznie wszystkich procesorów Intela. Cztery miedziane rurki cieplne zapewniają świetne przewodzenie ciepła, aluminiowy radiator w czarnym kolorze skutecznie odprowadza ciepło z procesora, a zaprojektowane z najwyższą starannością żebra wentylatora dbają o bezpieczną i chłodną pracę CPU.

Ten ostatni zapewnia przepływ powietrza na poziomie 58 CFM przy zachowaniu wysokiej kultury pracy. Jego prędkość można ustawić dowolnie z poziomu płyty głównej w zakresie 800 – 1800 RPM (obrotów na minutę). W domyślnym ustawieniu działanie wentylatora nawet przy najwyższych prędkościach nie wpływa znacząco na głośność komputera, a wszystko za sprawą wysokiej jakości łożyska, które gwarantuje przy okazji długą żywotność wentylatora.

LC-Power Cosmo Cool LC-CC-120-RGB jest stosunkowo kompaktową konstrukcją o wymiarach 152 x 125 x 75 mm, pozwalającą na wygodny montaż pamięci RAM i pasującą do większości obudów ATX (nawet tych wąskich) w standardzie mid tower.

Źródło: Materiał producenta

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.