Epic Games Store - logo

Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Program Epic Games zachowuje się bardzo podejrzanie. Skoki temperatur to nie wszystko

Program Epic Games powoduje skoki temperatur procesorów i wysyła pliki do nieznanych serwerów. Gracze są zaniepokojeni zachowaniem programu.

Cotygodniowe rozdawnictwo od Epic to bardzo głośny temat i choć wielu graczy już przekonało się do programu twórców Fortnite, to wciąż istnieje wielu sceptycznych graczy. Masa osób nie chce przerzucać się ze Steam na EGS lub korzystać z kilku rozwiązań na raz, co jest całkiem zrozumiałe.

Co ciekawe, gracze donoszą, że autorski launcher Epic powoduje skoki temperatur ich procesorów. Dotyczy to zarówno urządzeń AMD, jak i Intel. Sprawdziliśmy to na naszym sprzęcie z AMD Ryzen 3600 i faktycznie, temperatura procesora niemal natychmiastowo podnosi się o ponad 12 stopni Celsjusza. Na ten moment nie wiadomo, co jest przyczyną problemu.

Dodatkowo redakcja BluesNews zauważyła, że launcher Epic Games wysyła niemałe (bo mające ponad 500 KB) paczki danych do aż dwudziestu różnych serwerów. Inne tego typu programy wysyłają znacznie mniej danych, co może budzić daleko idące podejrzenia.

Na ten moment najbezpieczniej jest wyłączać program Epic, jeśli akurat z niego nie korzystacie. Wkrótce sprawa powinna zostać wyjaśniona, a ewentualne problemy rozwiązane. Gracze kierują w stronę Epic poważne oskarżenia, z którymi jednak lepiej się wstrzymać, dopóki firma nie wyda oficjalnego oświadczenia w sprawie.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się