Konto użytkownika PSN zostało zhakowane. Gracz stracił 600 dolarów, ale Sony mu ich nie odda

Strata pieniędzy może nie być jedynym problemem gracza.

Użytkownik serwisu Reddit o pseudonimie Kadjar postanowił podzielić się swoją historią. Jego konto na PSN zostało zhakowane. Do konta była podpięta karta kredytowa z której haker skorzystał i wydał 600 dolarów na zakupy w sklepie Sony. Następnie haker zdezaktywował konto Kadjara na PSN.

Kadjar szybko zgłosił sprawę do Sony, po czym wydarzyło się kilka interesujących rzeczy. Po pierwsze Sony powiedziało mu, że może zwrócić jedynie 150 dolarów, bo tylko tyle można mieć maksymalnie na koncie w PSN w danej chwili. To jednak nie koniec. Kadjar został poinformowany, że jeśli zgłosi się do banku z prośbą o zwrócenie pieniędzy na kartę, jego konto PSN zostanie zbanowane przez co straci wszystkie kupione do tej pory rzeczy w PSN oraz zdobyte trofea.


Nawet jeśli Kadjar nie zdecyduje się na kontakt z bankiem w celu zwrócenia pieniędzy na kartę, to i tak dezaktywacja konta przez hakera powoduje, że gracz będzie mógł je ponownie uruchomić na swojej konsoli dopiero za pół roku. Tak stanowi regulamin Sony. Gracz może bowiem tylko raz wyłączyć swoje konto w ciągu sześciu miesięcy i włączyć je ponownie.

Serwis VG247.com, który opisał tę sprawę zauważa, że cała sytuacja jest dość dziwna. Dziennikarze zastanawiają się, czy w ogóle doszło do ataku hakerskiego na konto użytkownika, czy może nie jest to zmyślona przez niego historia. Jak sądzicie?

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.

12 Shares
Share12
+1
Tweet