PCtowcy łączcie się!… kontami Steam z PlayStation. To już możliwe, na zachętę prezenty

Gry-PlayStation-na-PC
Newsy PC PS4 PS5

Można już połączyć konto Steam z kontem PlayStation Network. Po co? Przede wszystkim możesz dostać dodatkową zawartość w niektórych grach. No, na razie w jednej, która to umożliwia.

Integracja między PlayStation Network a Steam właśnie stała się faktem. Pierwszą grą, która pozwala graczom połączyć konta, jest Marvel’s Spider-Man Remastered. Tytuł otrzymał łatkę, która dodała taką funkcję.

Po co łączyć konto PlayStation ze Steam?

Uruchomiono już specjalną stronę, która zachęca do łączności. Czytamy na niej, że warto połączyć swoje konto Steam z PlayStation Network, aby odblokować różne elementy w tej i innych grach PlayStation Studios. Jak wspomniałem, pierwszą grą umożliwiającą łączność jest Spider-Man. Jeśli połączysz konta, dostaniesz 2 punkty umiejętności, strój dla Człowieka Pająka oraz wybuchowy gadżet. Jeśli już wcześniej odblokowałeś przedmioty w grze i zdobyłeś maksymalną liczbę punktów umiejętności, nie dostaniesz żadnych dodatków.

Potencjalne bonusy w grze to jednak nie jedyne profity z połączenia kont PSN ze Steam. Kto się zdecyduje, może zgodzić się na otrzymywanie maili z najnowszymi wieściami, aktualizacjami i ofertami dotyczącymi gier od Sony na PC.

Jak połączyć konta PSN i Steam?

Wyjaśniono to w punktach na oficjalnej stronie PlayStation:

  1. Kup, pobierz i uruchom kwalifikującą się grę PlayStation na komputerze PC. Podczas początkowej sekwencji uruchamiania pojawi się prośba o ustawienie opcji prywatności danych i wpisanie się do PSN. 
  2. Wpisz swój identyfikator i hasło wpisu lub utwórz nowe konto, jeśli go jeszcze nie masz.
  3. Wybierz ustawienia dotyczące komunikacji i danych.
  • Możesz także połączyć swoje konto w menu ustawień gry.

Co z innymi grami?

Obecnie nie wiadomo, czy inne wydane już tytuły z PlayStation na komputery PC zostaną zaktualizowane o podobną funkcjonalność. Na wspomnianej stronie tłumaczącej zasady połączenia kont znalazła się jednak grafika, na której widzimy kolekcję Uncharted: Legacy of Thieves, która zadebiutuje na blaszakach jeszcze w tym miesiącu, a także God of War i Days Gone, które wcześniej wydano na PC.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie