Mod na rozbieranie w Kingdom Come: Deliverance

Jeśli nie podobają Ci się szaty i zbroje, jakie noszą postaci w Kingdom Come: Deliverance, to zawsze możesz się ich pozbyć. A jeśli Ci się podobają, to też możesz się ich pozbyć, bo to co zobaczysz pod nimi prawdopodobnie spodoba Ci się bardziej. Panie i panowie, na stronie Nexusmods właśnie wylądował pierwszy mod, podmieniający tekstury postaci, czyniąc je zupełnie nagimi.

Cóż może zachęcić do ponownego przejścia gry bardziej niż mod czyniący kobiece postaci nagimi? Mod czyniący kobiece postaci nagimi, tylko wtedy, gdy gracz chce ich takimi uczynić. Naked Mod (bo tak po prostu nazywa się ta modyfikacja), nie sprawi, że nasz ekran zaleje fala nagusów. Jeśli chcemy zobaczyć czym obdarzyła natura konkretną osobę w grze, należy ją… rozebrać. Czyż nie wzmaga to immersji, a z drugiej strony nie rozprasza gry?

Kingdom Come w topless

Pierwsze wersje modyfikacji zawierały w sobie bug, polegający na tym, że gdzieniegdzie w grze pojawiały się nagie kobiety, bez uprzedniego ich rozbierania (taki tam mały szok, na podniesienie ciśnienia). Po ostatniej aktualizacji modu, występowanie tego problemu znacznie się zmniejszyło, jednak nie został on do końca wyeliminowany. Pewne panny nadal korzystają ze słońca i opalają się topless i… bottomless.

Aktualnym problemem modyfikacji jest jednak fakt, że podczas rozbierania bohaterek, czasami przez przypadek pozbawimy ich też włosów (tych na głowie, gwoli ścisłości). Zdarzają się również przebarwienia skóry (i nie, nie jest to zaczerwienienie policzków wywołane wstydem).

Jak bezpieczne jest rozbieranie w Kingdom Come?

Mimo wszystko mod nie crashuje gry i jest bezpieczny do zastosowania. Wystarczy pobrać plik, otworzyć folder Data (który najczęściej znajduje się pod adresem “C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\KingdomComeDeliverance\Data“) i umieścić plik zzz_nudity_hvip4_v_x.pak w tym właśnie folderze.

Twórca moda hvip4 w jego opisie podkreśla, że zastosowanie motywu rozbierania kobiet sprawi, iż będziemy mogli w pełni docenić ich ciało. Warto podkreślić, że tekstury zostały wykonane z dużą precyzją, co można zobaczyć tutaj.

To jak? Będziecie ściągać… plik?

Ewelina Stój

Ewelina Stój

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.