Kingdom Come: Deliverance – downgrade. Gra miała być ładniejsza

Kingdom Come: Deliverance nie należy do najbrzydszych gier. Ba! Nie powiedzielibyśmy nawet, że brzydkich. Jednak okazuje się, że ostatecznie gra miała być ładniejsza. Wskazują na to porównania wersji beta z finalną.

Downgrade graficzny w Kingdom Come: Deliverance

Jeden z użytkowników rosyjskiego portalu o grach Shazoo, skrywający się pod nickiem design3d, wrzucił post pod jednym z artykułów dotyczących Deliverance, w którym zwrócił uwagę na downgrade gry względem jej wersji beta. Użytkownik pisze przy tym, że ma nadzieję na powrót doskonałej grafiki i wierzy w fanów, że to właśnie oni przywrócą możliwość grania w ładniejszym otoczeniu wraz z modami. Faktycznie, downgrade graficzny jest niezaprzeczalnie widoczny. Zupełnie inaczej wyglądają drzewa, krzewy i roślinność jako taka. Inaczej wygląda oświetlenie, jest też więcej efektu mgły. Wszystkie screeny zostały wykonane w trybie ultra – możemy sami ocenić jak bardzo pogorszyła się grafika względem wersji beta.

Co więc zadziało się w szeregach Warhorse Studios, że fizycznie możliwa do wykonania, fotorealistyczna niemal grafika tak bardzo straciła na jakości wraz z dniem oficjalnej premiery gry? Odpowiedź wydaje się prosta: wymagania sprzętowe. Być może dlatego deweloperzy musieli potraktować tytuł tak dużym patchem już w pierwszym dniu sprzedaży, by dopieścić nie tylko kulejącą mechanikę, ale i optymalizację gry.

Wymagania sprzętowe Kingdom Come: Deliverance

Pomimo zrezygnowania z tak bogatej grafiki, obecnie rekomendowane wymagania sprzętowe wciąż nie należą do najniższych. Aby cieszyć się ustawieniami ultra musimy wyposażyć się w co najmniej procesor Intel Core i7 3770, kartę graficzną GTX 1060 oraz 12 GB pamięci RAM.

Także minimalna moc naszego komputera, aby obsłużyć Deliverance nie jest zachwycająco niska. Nasz pecet powinien chwalić się przynajmniej procesorem Intel Core i5-2500K, kartą graficzną Nvidia GeForce GTX 660, a także minimalnie 6 GB RAMu.

Jednak zdaniem testerów wymogi te mijają się z prawdą. Aby grać z płynnością 60 FPSów w Full HD niezbędna będzie nam karta Nvidia GeForce GTX 1080 lub alternatywnie Radeon RX Vega 64. Podobnie ma się rzecz z procesorem. Intel Core i7-8700K to absolutne minimum aby osiągnąć satysfakcję również na poziomie 60 FPS. Dla graficznych dewiantów, pragnących zagrać w Kingdom Come, wydatek na nowy sprzęt jest więc niemały, jednak docenić tytuł i nie dostać przy nim zeza można dysponując także słabszym sprzętem.

Ewelina Stoj

Ewelina Stoj

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.