Darmowy shooter zapowiedziany. Powstanie przy współpracy z samymi graczami

Deweloper gier typu Free-to-Play zaprasza graczy do współtworzenia koncepcji nowej gry łączącej pierwszoosobową akcję i strategiczne budowanie decków.

Bazując na sukcesie Warframe – darmowego hitu z mikropłatnościami, opartego o kooperację między graczami – kanadyjski deweloper i wydawca, Digital Extremes, stworzył drugi wewnętrzny zespół, który ma zająć się opracowywaniem koncepcji nowej gry.

Nowy tytuł ma rozwinąć wizję firmy w zakresie wydawania wysokiej jakości gier Free-to-Play tworzonych wraz ze społecznością graczy. Efektem tej inicjatywy jest Keystone, rywalizacyjna strzelanka pierwszoosobowa oferująca połączenie pierwszoosobowej akcji oraz strategiczne budowanie decków. Digital Extremes zaprasza graczy zorientowanych na działania społecznościowe do rejestracji na nowo uruchomionej stronie internetowej oferującej szansę na udział w zamkniętych testach Alpha rozpoczynających się w tym tygodniu.

Zapisy do zamkniętej Alphy Keystone odbywają się na tej stronie.

Keystone to kwintesencja retro w stylistyce rodem z lat 70., która zabierze graczy w niezwykłą podróż po wieloświecie rozpoczynającą się na polu startowym mistycznej gry planszowej. Gracze podczas meczu będą władać unikatowymi taliami kart (deckami) oferującymi przydatne bonusy, niesamowite moce i przerażające bronie. Odpowiednie wyczucie czasu i korzystanie z zasobów gwarantowanych przez decki daje graczom przewagę zarówno przy starciach solo, jak i przy strategicznym łączeniu talii z innymi.

Aby dowiedzieć się więcej o samej grze i wraz z deweloperami wziąć udział we wspólnym tworzeniu koncepcji Keystone’a, należy już dziś zapisać się do zamkniętych testów Alpha.

Już w ten czwartek, 25 maja, pierwsza grupa graczy będzie mogła pobrać grę i wziąć udział w zamkniętej Alphie, która będzie trwała od piątku do soboty (26-28 maja).

– Długoletni sukces Warframe umożliwił nam stworzenie drugiego zespołu w naszej firmie, który zajmie się zupełnie nową, lecz równie satysfakcjonującą grą, z której powstania bardzo się cieszymy – powiedział Sheldon Carter, szef studia Digital Extremes. “Keystone wywodzi się z naszych korzeni w świecie FPS-ów oraz prezentuje tak wyraźne u nas mieszanie gatunków (jak w przypadku Warframe). Uważamy, że spokojnie można rozszerzyć granice cech, które definiują dobrego FPS-a i mamy nadzieję, że społeczność graczy dostrzeże potencjał tworzonego przez nas produktu i z radością będzie go ogrywać.

Źródło: materiał producenta

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.